Evlilik Gelinlik Düğün Pırlanta Planlama Sitesi
Deutsche Version von Dugunum.Com English Version of Dugunum.Com Nazar Değmesin, İnşallah.
Gelinlik | Damatlık | Mücevher | Abiye | Davetiye | Ayakkabı | Çeyiz | Gelin Kuaförleri | Damat Kuaförleri | Gelin Damat Makyajı
Tekneler | Düğün Mekanları | Davet Dekorasyon | Düğün Müziği | Catering | Fotoğraf-Video | Havai Fişek Konfeti | Gelin İç Giyim
Çiçekçiler | Düğün Pastası | Nikah Şekeri | Gelin Arabası | Dans Dersleri | Ev Dekorasyonları | Beyaz Eşya | Balayı | Mobilya
Ev Elektroniği | Sünnet Düğünü | Palyaço & Sihirbaz | Çocuklarımıza  | Reklam | Ana Sayfa | Düğün Firmaları
facebook_banner_dugunum_com.jpg

  Dakika Dakika Doğum !

Doğum her zaman bilinen basmakalıp şekliyle başlamayabilir.Teoride doğum mukoza tıkacının dışarıya atılması ve sancılı rahim kasılmalarıyla başlayacaktır.

Mukoza tıkacının dışarı atılması:

Gebelik süresince rahim boyunu tıkayan ve kan izi taşıyan sümüksü salgıların dışarıya atılması demektir. Bu işlem doğumdan 24 ya da 48 saat önce meydana gelebilir. Bunu fark etmeyebilirsiniz.

Sancılı rahim kasılmalarının ortaya çıkması:
Gebeliğinizin son haftalarında hissedebileceğiniz kasılmaları karnınıza elinizi koyarak da hissedebilirsiniz. Bu kasılmaların belirli bir düzeni yoktur ve doğum başlangıcını ifade etmezler. Bebeğin başı girmesine ya da basenin değişmelerine denk gelen sancılar da tek başına doğum habercisi değillerdir. yeni doğum yapmış bir anne, mutlulukla dünyaya bakıyor. Gerçek anlamda doğumun başladığının işareti kasılma ve sancıların aynı anda meydana gelmesi ile olur. Doğumun başladığını kasılmaların düzenli olması, giderek daha sıklaşması, uzaması ve yoğunlaşması ile anlayabilirsiniz.

Doğumun başladığından nasıl emin olunur?
Eğer doğumun başladığı konusunda bir tereddüttünüz varsa doktorunuzun size verdiği antispazmotik iki fitil yerleştirin. Eğer doğum başlamıyorsa kasılmalar bu fitillerin etkisiyle azalacak ve geçecektir. Gerçekten doğum başlangıcı ise fitillerin kasılmaları giderici bir etkisi olmayacaktır. Eğer yanınızda bu fitillerden yoksa yukarıda bahsettiğimiz kasılma özellikleri yoluyla doğumun başlamak üzere olduğunu anlayabilirsiniz.Yanlış doğum alarmları yüzde 10-15 kadardır.
Doğumun başladığından emin olduğunuz andan itibaren hiçbir şey yemeyin çünkü bu doğum esnasında kusmanıza neden olur ve bir anestezi gereksiniminde midenin boş olması tercih edilmektedir.

Su akıntısı:
Su akıntısı genelde genişleme sırasında meydana gelir ve eğer su cebi doğal yolla yırtılmazsa doktor rahim boynu 4-5 cm açıldığında genişleme hızını arttırmak için bu su cebini yırtar. Önceleri bu yırtılma yapay yolla yapılmıyor ve bebek başında su zarlarıyla kaplı bir biçimde doğuyordu.

Doğum evine nasıl gidilmeli?

Doğum belirtileri ilk mi ikinci mi yoksa üçüncü mü bebek beklediğinize göre değişebilmektedir. İlk doğumları olan anne adaylarının ilk kasılmaları ile tam genişleme arasında birkaç saat geçebilir. Bu da size zaman kazandırır. Yine de tam bir belirti görmek istiyorsanız kasılmalarınızın ritmini not edin her 10 dakikada bir kasılma oluyor ve 40 saniye sürüyorsa doğumevine gitmeniz gerekir. İkinci bebeğinizi bekliyorsanız genişleme daha hızlı olacağından hemen doğumevine gitmeniz tavsiye edilir.

Bu arada göz önünde bulundurmanız gereken diğer koşullar gece ya da gündüz olması, doğumevine olan uzaklık, geçilecek cadde ve sokaklar gibi. Eğer böyle bir anda eşiniz yanınızda olamayacaksa arkadaşlarınızın komşularınızın ve en yakın ambulansın telefonunu bir yere not edin.


Özel Bir Durum: Su cebinin yırtılması normalde doğumda gerçekleşmesine rağmen bu siz evdeyken olduysa olabildiğince erken doğumevine gidin ve giderken arabada yatar ya da en azından yan yatar pozisyonunda olun. Su cebinin yırtılması sonucu doğabilecek sorun göbek bağının rahimden dışarı çıkmasıdır ve doğumevine gitmek için acele edin.

Doğurmak için hastahaneye yatmak:
Kliniğe ve doğum evine geldiğinizde bir doktor ya da hemşire ağırlık, tansiyon, idrar, rahim yüksekliği, bebeğin kalbinin gürültüleri, bazen amniyoskopi ve monitoring - bu ceninin kalbinin atış hızını gösterir-gibi konularda sizi muayene eder. Doktor doğumun başlayıp başlamadığını rahim boynunun genişlemesinden anlayacaktır. Doğumun ilk evresi olan rahim boynunun genişlemesi sözkonusu ise doktor sizi doğum odasına alacaktır. Hemşire size ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir. Yanınızda eşinizin olması da size faydalı olabilir.

anne bebek deniz


Genişleme
Genişleme esnasında şunlar yapılacaktır:

Doğumun gidişatını düzenlemek ve çok uzun sürmesini engellemek için iğneyle size bazı ilaçlar verilebilir.Yine serumla size su ve glikoz verilecektir. Su kendiliğinden gelmiyorsa doktor eliyle su cebini yırtacaktır.
 

Kasılmalar ve bebeğin kalbinin atışlarının etkililiği monitoringle gözetilecektir.

Genişleme sırasında yapmanız gerekenler:
Bu evrede yapılacak iki önemli şey vardır. İyi nefes almak ve iyi gevşemek.
 

Nefes almak:
Rahim kaslarınız çok yoğun çalışmaktadır ve kaslar çalışırken oksijen tükettikleri için ve ayrıca bebeğinizin de oksijene ihtiyacı olduğu için bu artan oksijen ihtiyacını düzenli olarak iyi nefes alarak karşılayabilirsiniz.

Gevşemek:
Anne kasıldığında zaten esnemeye dirençli olan rahim boynu daha da direnir. Bu durum sancıyla sonuçlanır. Genişleme sırasında gevşemeniz gerekmektedir. 

Bunu başarabilmek için:

Öncelikle itme için hiçbir çaba harcamayın, aksi halde sancıları arttırırsınız. Kasılan kadının rahim boynu da kasılacak, gevşemiş kadınınki ise gevşeyecektir. Bu nedenle kasılmak yerine gevşeyin.


Dışarı atma
Genişleme tamamlandığında doğumun kısa süren ikinci evresi başlar, bu durum ilk doğumunu yapan annelerde 20-30 dakika, daha sonraki doğumlarda daha kısa sürer. Sizin yapmanız gereken diyaframı aşağıya indirmek karın kaslarını kasmaktır. Böylece yukarıdan ve aşağıdan diyaframla önden ve arkadan karın kaslarıyla sıkışan rahim bebek üzerinde bir basınç yaratacaktır.
Her kasılma sonucunda vulva daha da genişler ve bebeğin kafası görünmeye başlar. Bu durumda doktorunuz sizden artık itmemenizi isteyecektir. İtmemek için genişlemenin sonunda olduğu gibi çabuk bir şekilde nefes almalısınız.

EPIZYOTOMI
Epizyotomi, bebeğin kafasının daha rahat çıkmasını sağlamak için perineal bölgede operasyonla kesme olayıdır. Zaman verilir, ama buna ihtiyacınız olmayabilir, ama ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, doktorunuz bebeğin kafası belirdiğinde bunu yapmak için sizden izin isteyecektir. Epizyotominin genellikle ilk doğumda yapılması yaygındır çünkü vajinal boşluk daha az elastik ve yırtılmaya
ikiz bebek

 müsait olabilir. Epizyotomiler ayrıca çocuk çok büyük olduğunda, ters pozisyonda geldiğinde, ya da forseps veya vantuz gibi yardıma ihtiyaç duyulduğunda gerçekleştirilir. Eğer epiduraliniz yoksa, pelvik bölgedeki kaslar lokal anestezi ile uyuşturulur. Vajinal dokular ve alt bölgedeki kaslar, boşluğu genişletmek için kasılma seviyesinde kesilir. Plasenta çıkarıldıktan sonra, doktorunuz perine bölgesini kontrol edecek ve dikiş atmanın gerekip gerekmediğine karar verecektir. Araştırmalar, küçük yırtıkların en iyi kendilerinin iyileştiğini göstermiştir ancak epizyotominin mutlaka dikilmesi gerekmektedir. Eğer dikiş yapılacaksa, muhtemelen bacaklarınızı üzengilerin üstüne yerleştireceksiniz. Acıyı hissetmemeniz için lokal anestezi uygulanacaktır. Dikiş, kasık ya da yırtık bölgenin uzunluğuna bağlı olarak hemşire ya da doktor tarafından yapılacaktır. Dikiş yapılırken isterseniz bebeğinizi kucaklayabilirsiniz.

Bebeğin İlk çığlığı
Bebeğin başı vulvadan çıktıktan sonra doktorunuz önce bir omuzu ve sonra diğerini çeker ve vücudun geri kalan kısmı sorunsuz olarak çıkar. Bebeğiniz doğar doğmaz ilk çığlığını atıyor ve ilk kez nefes alıyor akciğerlerine hava girdiği ve genişlediği için acıdan çığlık atıyor olabilir. Bu tarif edilmesi çok güç olan ve dokuz aydır beklediğiniz mutluluk anıdır.

Doktorunuz perine bölgesini kontrol edecek ve dikiş atmanın gerekip gerekmediğine karar verecektir. Küçük yırtıkların kendiliğinden iyileştiğini ancak epiziotominin mutlaka dikiş gerektirdiği bilimsel olarak bilinmektedir. Lokal anestezi uygulandığı için acıyı hissetmeyeceksiniz.

Doktorunuz göbek bağını keser ve kordonun kesilmesi ne anneye ne de bebeğe acı vermez. Bebek tıkanıklığı giderme aletleriyle donatılmış ısıtıcı bir masaya konur. Bir oksijen verme sistemi de gerekliyse harekete geçirilebilir. Bebeğin sağlıklı olup olmadığı doktor tarafından genellikle yeni doğan bir bebek için standart sağlık kontrol yöntemi olan APGAR puanlaması yöntemi ile kontrol edilir.

Doğumdan sonraki birkaç dakikada doktor kalp atışı, nefes alışı, kas hareketi, refleksler ve cilt rengini beş kez kontrol eder ve toplamı 10 olan kontrollerine 0, 1 ya da 2 olmak üzere çeşitli puanlar verir. Puan 7 veya daha üstüyse bebeğin sağlık durumu normal kabul edilir. İlk puanı düşük ve ikinci puanı normalse bu puanlama da bebeğin normal olduğunu gösterir.

Puanlama nasıl işlemektedir?

 • Kalp atışı yüzden fazlaysa 2 puan; 100'den az ise 1 puan; hiç atmıyorsa 0 puan.

 • Düzenli nefes alma ya da ağlama 2 puan; yavaş ve düzensiz nefes alma 1 puan; nefes almama 0 puan.

 • Eğer bebeğin kas hareketleri iyiyse 2 puan; eğer sadece eller ve ayaklar hareket ediyorsa 1 puan; bebek yumuşaksa 0 puan.

 • Güçlü refleks 2 puan; zayıf refleksler 1 puan; refleksi yoksa 0 puan.

 • Pembe renkli olmak 2 puan; vücut pembe ama bazı yerler mavi ise 1 puan; mavi ya da soluk renkliyse 0 puan

 

Yorumlarınız

 216.Yorumcu, esra, almanya... 21/03/2012, 23:32
bende 39 haftalik hamisim 2 haftam var doguma bir an önce dogurmak ve rahatlamak istiyorum hakkimizda herseyin hayirlisi olsun;-)
 215.Yorumcu, CANSU, LÜLEBURGAZ... 22/02/2012, 17:15
merhaba ben 9 haftalık hamileyim herkes soruyo normal mi sezaryan mı diye aslında korkuyoyo ama sezaryan artık sezaryan yasaklanmış diye söylüyolar gerçekten öylemi
 214.Yorumcu, eylül denizim, istanbul... 04/02/2012, 13:02
selam arkadaşlar bende tam 40 haftalık hamileyim bebeğimi heyecanla bekliyorum 1 günüm geçiyor ama sancılarımın evde gelmesini istiyorum herkese normal doğumu tavsiye ediyorum allah nasip ederse bi kız evladım olucak allah herkese nasip etsin böyle güzel bir duyguyu hepinizin allah yardımcısı olsun arkadaşlar kendinize iyi bakınnn;-)
 213.Yorumcu, zehra, baku... 25/01/2012, 13:36
selam ben zehra bende 6 bucuk aylik hamileyim ilk başlarda bana komik geliyodu sanki ben ben diyilmyim gibi ben kim hamilelik kim derdim ama sonra bebeyimin yurek sesini ilk duyduum anda ona tum kalbimle baglandim ona zarar gelmesini hic istemiyorum cok mutluyum darisi butun genc kizlarin başina aminnnnn kizlar sakin bebek istemiyorum demeyin cunki cok guzel ve ozel bir duyqu teşekkurler.:-):-)
 212.Yorumcu, sanem, d.bakır... 13/07/2011, 09:42
merabalar ben 8 bucuk aylık hamileyim , az günüm kalmiş ilk bebegim olacaktır cok mutluyum
 211.Yorumcu, dreamlife, istanbul... 14/04/2011, 09:52
evli bile değilim hatta bir sevgilim bile yok hayatın akışına çalışma hızıyla kaptırdım gidiyorum...ama bir bebeğim olmasını o kadar isterim ki :) Ne mutlu anne olanlara ya..Allah herkese kolay doğum ve sağlıklı bebeler nasip etsin inşallah :)
 210.Yorumcu, gurbet, van... 28/03/2011, 19:07
ben 8 haftalık hamileyim yakında bir kızım olucak ilk cocoğum ve sabırsızlıkla doğmasını bekliyorum allah kerkese sancısız bir doğum nasip etsin alllaha emanet olunu
 209.Yorumcu, nazlım, sakarya... 20/02/2011, 00:14
mrb ben tam 10 yıl bekledım ve dunya güzeli bi kızım oldu her gun rappime dua edıyorum iyiki onu bana vermış allah olmayanlarada versın cok güzel bi duygu allah yar ve yardımcınız olsun arkadaşlar
 208.Yorumcu, rukayya askim, norvec... 10/01/2011, 16:51
slm bende 32 haftalik hamileyim aLLHIN IZNIYLEN ikiz bekliyorum iki tane tek yumurta kizim olacak ve ilk hamileligim cok mutluyum az kaldi
 207.Yorumcu, gül, erzurum... 27/12/2010, 16:15
merhaba arkadaşlar bende 14 haftalık hamileyim ilk zamanlarda düşük tehlikesi yaşadım kanama oldu hatta doktorum bile düşer demişti ümitsizdi fakat ben bir bebeğim olsun çok istiyordum ve çok şükür atlattım inş.bundan sonra sorun yaşamam anne olmak eminimki çok güzel bir duygudur benimde ilk hamileliğim bende en az sizler kadar heyecanlıyım en çokta cinsiyetini merak ediyorum doğum sezeryan veya normal olacağı belli değil ama allah ın izni ile inş.normal yaparım rabbim hepimizin bütün anne adylarının yardımcısı olsun inş.rabbim anne adylarına kolay doğumlar nasip etsin inş.(amin)
 206.Yorumcu, mehtap, sivas... 22/11/2010, 18:47
herkese mrb ben 38 hafta3 günlük hamileyimve bebegimin dogmasını sabırsızlıkla bekliyorum, şu an keşke sancılansamda dogum yapsam diye düşünüyorum bu benim 2. çocugum olcak 3 yaşında bi oglum var allahın izniyle buda kız olcak. herkese agrısızsancısız dogum nasip etsin ALLAHA emanetolun.
 205.Yorumcu, leyla, istambul... 03/11/2010, 17:30
ben 39 bucuk hamileyim ve dört yasında bir kızım var bir kızım daha oluyor ama bu gebelgimde nedense bir acıma oluyor karnımın bir tarafında nedir annayamadım ama korkuyorumda :-(sizlere sorarım bu acıma nedendir arkadaslar
 204.Yorumcu, estalmus, istanbul... 28/10/2010, 13:58
merhaba benim 4 yaşında bir oğlum var,ayrıca da 21 haftalık hamileyim.bu bebeğimiz de kız.ilk doğumumu normal yaptım öyle hiç de anlattıkları kadar zor değil özellikle ilk bebeğini bekleyenlere sesleniyorum sakın korkmayın ve normal doğumu tercih edin.ben de inşallah yine normal doğum yaparım.Rabbim bir kolaylığını veriyor...
 203.Yorumcu, asiye b, adapazarı... 22/10/2010, 22:49
Düyanın en kıymetli varlıkları anneler..bende 39 haftalık hamileyim 24 yaşındayım ilk bebeğim ve normal doğum şimdilik. eşim ve ben oğlumu görmek için sabırsızlanıyoruz.Rabbim herkesi tek nefeste kurtarsın inşallah..oğuzhan canım oğlum baban ve ben seni çok seviyoruz bebeğim..
 202.Yorumcu, sefa , istanbul... 03/10/2010, 18:19
merhaba ben 8 aylık hamileyim normal doğumdan çok korkuyorumgerçeği söylemek gerekirse sezeryandanda korkuyorum ama biliyorumki korkunun ecele faydası yok bütün hamile bayanlara allah kolaylık versin allah hepimizin yardımcızı olsun AMİN:-):-)
 201.Yorumcu, gerda, gaziantep... 07/08/2010, 22:22
marhaba bende 2 haftalık hamileyım benin ilk bebek ve ben çok korkuyorum nasıl bir doğüm yapacağımı bılmiyorum o nedenle şimdilik kurkuyorum bütün hamile kadınlara allah kulaylık versın
 200.Yorumcu, yagmur damlası, istanbul... 03/08/2010, 23:37
benim ilk hamileliğim bi oğlum olucak bidaki salı hayırlsıyla dünyaya gelicek çok mutluyuz eşimle ben adını burak koyduk şimdiden
 199.Yorumcu, sertap, ankara... 06/05/2010, 15:24
merhaba ben sertap çok korkuyorum .... bazıları,normal,bazıları ise sezeryan yap diyorlar.bu arada benim ikiz lerim olacak ikiside kızz bu beni mutlu ediyorrrrr...........
 198.Yorumcu, ebru, istanbul... 29/04/2010, 12:48
merhaba ben 22 yaşındayın 6 aylık hamileyim çok korkuyorum allahım hayırlı doğumlar nasip eder bütün hamilelere amin
 197.Yorumcu, Bitanecik kizim, Izmir... 31/03/2010, 13:21
Slm tum anne ve adaylari ben 35 haftalik hamileyim cok guzel bir duygu ve heyecan esimle sabirsizlikla dogumu bekliyoruz cok merak ediyoruz prensesimizi allah herkeze bu duyguyu tattirsin
 196.Yorumcu, nazlıcan, rize... 28/03/2010, 16:35
daha cocuk dusunmuyorum dıyenlere tavsıyem bence gec kalmadan yapın okadar heyecan verıcı bır duygu kı, anlatılmaz bırsey ben normal dogumu tercıh edıyorum sezeryan mecbur olmadıkca gereksız dıye dusunuyorum 6 aylık hamıleyım ve erken dogumdan ve sezeryan olmaktan cok korkuyorum
 195.Yorumcu, hanzala, bingöl... 12/03/2010, 14:06
4 ay 8günlük evliyim ve 4 aylıkta hamileyim çokta mutluyum bügün çoçuğumun cinsiyetini öğrendim erkek eşimle çok mutluyuz benim için herşey çok çabuk gelişdi.hiç ummadığım kadar çobuk hamile kaldım rabbim herkes için hayırlısını versin banim içinde AMİNNN
 194.Yorumcu, şenay, istanbul... 11/03/2010, 00:19
merhaba anneler ve anne adayları benim 19 aylık bir kızım var bende normal doğumdan çok korkuyordum fakat hiçde kortuğum gibi olmadı sizlere tavsiyem herşey normal ise hiçde bıçak altına yatmayım allah herkezin yardımcısı olsun....
 193.Yorumcu, dane, didim... 26/12/2009, 12:29
merhaba ben dane 6aylık hamıleyim bu benim ılk çocugum o yüzden çok mutluyum biran önce dünyaya gelmesini ve onun o güzel kokusunu biran önce duymak ıstiyorum
 192.Yorumcu, kadriye, hakkari... 02/06/2009, 09:36
yeni evlendim, inşallah bir seneye kadar çocuk düşünüyoruz, ben normal doğum istiyorum, herkese hayırlı ağrısız doğumlar dilerim
 191.Yorumcu, fadime, istanbul... 29/05/2009, 17:38
merhaba... önce herkese hayırlı doğumlar.allah yardımcınız olsun,ben 3 yıllık evliyim ve daha çocuk için erken diye düşünüyoruz eşimle.ama arkadaşlarımın çoğu hemen cocuk yaptı ve bunu görüp iç geçiriyorum aslında korkuyordum ama şimdi biraz daha rahatım.
 190.Yorumcu, leyla-20, istanbul... 23/05/2009, 15:56
merhaba arkadaslar ben de 35 haftalık hamileyim ilk hamileliğim.erken anne olacagım için biraz korkum var ama ben de normal doğum istiyorum.cünkü bi mani yok normal olması için.ama olsun her zorlugu yenmek cok önemli hemde bi anne için çok çok önemli.bütün annelere allah kolaylık versin...
 189.Yorumcu, esma , istanbul... 10/05/2009, 16:35
sezeryanla doğummı hiç yapmadım omu daha iyi yoksa normal doğummu daha iyi
 188.Yorumcu, Hayriye, Mardin... 08/05/2009, 13:30
Çocuklarımıza iyi eğitim sağlamak için herşeyi, her yolu denemeliyiz, özellikle kız çocuklarının okula gitmesini sağlamalıyız,
sadece doğurmakla bitmiyor arkadaşlar
 187.Yorumcu, didem, istanbul... 17/04/2009, 19:25
Slm arkadaşlar bu benim ilk hamileliğim doğumuma 15 gün bile kalmadı doktorum sezeryan olcak diyo ama ben çok korkuyom normal doğum istiyorum...Ama onu kucagıma aldığımda eminim ağrıymış sezeryanmış unuturum diye düşünüyorum...allah herkese nasip etsin huygusu bile güzel...
 186.Yorumcu, inci, istanbul... 11/04/2009, 14:12
doğumuma 1 hafta var.çok korkuyorum ilk defa anne olucam.onun gelmesini dört gözle bekliyorum.
 185.Yorumcu, deniz, eskişehir... 07/04/2009, 16:48
39+2 haftalık hamileyim.çok akıntım geliyor,hafifte lekelenmeme var normal mi arkadaşlar. doğumun yaklaştığının habercisi olabilir mi
 184.Yorumcu, gülcan, istanbul... 03/04/2009, 21:30
mrb arkadaşlar benim 2tane çocuğum var ilk gebeliğimde bende herkes gibi doğumdan korkuyordum ama bebeğimi kucağıma aldığımda aklımda hiçbirşey kalmadı.ne ağrı nede sancı.size tavsiyem normaldoğum çünki normal doğum anne ve bebek arasında güçlü bir bağ oluşmasını sağlıyor.ayrıca beden olarak daha çabuk toparlanıyor.
 183.Yorumcu, Remziye Y********, isvec... 28/03/2009, 13:30
merhaba arkadaslar bende suan 37 haftalik hamileyim bebegimin cinsiyetini bilmiyorum süpriz olsun istedim ikinci hamileligim 2 bucuk yasinda bir kizim var cok heyecanliyiz birinci dogumum normaldi buda insallah normal olur korkmayin normal dogum gibisi yok bence herkese hayirli agrisiz dogumlar Allah herkese saglikli hayirli evlat versin tum anneleri öpuyorum...
 182.Yorumcu, azie, ordu... 22/03/2009, 20:04
MERHABA ARKADAŞLAR BENDE BİR ANNEYİM BİR KIZIM VAR 3YAŞINDA BEN 2.Yİ DÜŞÜNEMİYORUM KIZIMI ZEZARYANLA DOGURDUM COK ZOR GEÇTİ LÜTFEN MÜMKÜNSE HERKES NORMAL DOGURSUN HERKESE HAYIRLI DOGUMLAR.
 181.Yorumcu, elif, giresun... 12/03/2009, 18:28
bende 36 haftalık hamileyim doktorum normal dedi ama benim ilk doğumum olcak biraz korkuyorum işallah hayırlısı ile doğumumu yaparım
 180.Yorumcu, gülsu, ısparta... 11/03/2009, 19:34
meraba arkadaşlar sizlerin hepinizin fikirlerini okudum ama benim fikrimi sorarsanız bencede normal doğum bende 27 haftalık hamileyim ama tansiyon rahatsızlığı çıktı oyüzden belli değil ama bence normal doğum benimde bir kızım olacak ilkde kızdı herkesi allah kurtarsın
 179.Yorumcu, ebru, istanbul... 03/03/2009, 15:53
merhaba arkadaşlar ben 37+2 haftalık hamileyim.Çok heyecanlıyım.Bir oğlum olacak.Babası ile dört gözle bekliyoruz oğluşumuzu.Doktorum normal doğum diyor,
 178.Yorumcu, şüheda, mardin... 26/02/2009, 13:40
merhaba okuyucular ben 17 şubat gece 2de sezaryanla doğum yaptım bir kızım oldu çok mutluyum allah olmayanlarada nasip etsin çok güzel bir duygu sezaryandan hiç korkmayın
 177.Yorumcu, anne, ankara... 23/02/2009, 22:14
merhabalar,benim şuan iki yaşında bir oğlum var.bugün öğrendiğim bir haber 2. çocuğuma hamileyim.ve inanın çok mutluyum.insanın karnında bir can taşıması o kadar heyecan vericiki bütün dileğim herkesin bu duyguyu tatması.allah herkese ağrısız acısız doğum nasip etsin.ilk doğumum normaldi buda normal olur inş.allah bütün annelere kolaylık versin.
 176.Yorumcu, mihriban , kayseri... 02/02/2009, 11:51
merhaba arkadaşlar benim ilk hamileliğim doğuma 2 haftam kaldı benim normal doğum olcak inş ama ben çok korkuyorum doğumdan bir yandan da onu kucağıma alacağım günü sabırsızlıkla bekliyoruz babası ve ben inş kolay bir doğum olur allah herkesin yardımcısı olsun allaha emanet olun
 175.Yorumcu, hayriye, kayseri... 25/01/2009, 16:09
selam arkadaşlar bende 7 aylık bir erkek bebek annesiyim ne mutlu bana ki mevlam bu kutsal duyguyu tattırdı bana bebeğim dünya tatlısı o bizim herşeyimiz iyiki varsın küçük prensim benim seni çok seviyoruz kusaycııııık........
 174.Yorumcu, SERAP, ankara... 21/01/2009, 23:21
sevgili kardeşim sedef bu benim 3. mesajım.benimde 5 sene sonunda bir bebeğim oldu.bizim istememize rağmen güzel allahım nasip etmedi.şimdi bir oğlum var.2 yaşına girecek adı mustafa onunla okadar güzel vakit geçiriyorum ki anlatamam.belki daha önce olsaydı bu kadar çok ilgilenemezdim diye düşünüyorum.allahtan dileğim tüm anne olmak isteyen kardeşlerimin en kısa zamanda dileklerinin hayırlısıyla kabul olması.amin.kendini şansız hissetme inşallah en kısa zamanda o duyguyu tadarsınız
 173.Yorumcu, sedef, istanbul... 20/01/2009, 12:02
mrb arkadaşlar msjlarınızı sizlere imrenerek okudum 2 yıllık evliyim bi bebeğim olsun istiyorum anneliğe hazırım ama eşim istemiyo erken diyo ama ben çok istiyorum hergece dua ediyorum allaha bi evleat versin die tüm anne adyları çok şanslısınız bu mutluluğun tadını çıkarın herkese hayırlı doğumlar diliyorum...
 172.Yorumcu, sevil, almanya... 03/01/2009, 18:37
slm ben 10 haftalik hamileyim ücüncü cocuguma ikinci cocugum dah yeni iki olucak tehlikeli degildir insallah diye düsünüyoruum neden bu kadar erken hamile kaldin diye sorarsaniz sürprizoldu arkadaslar allah yardimcimiz olsun
 171.Yorumcu, hasret, tokat... 30/12/2008, 18:02
mhb ben 33+2 gün hamileyim 4 yaşında bi kızım var şimdi oglum olucak ilk doğumum sezeyen buda sezeyen olucak çok heycanlıyım allah herkese nasip etsin çok güzel bi duygu şimdi günlerimi sayyıyorum kızım kardeşini öyle heycanla bekliyoki onun heycanı bana daha çok heycan veriyo allah herkesin yardımcısı olsun..
 170.Yorumcu, duygu k******, bursa... 29/12/2008, 00:24
KİZİL
SELAM HAMİLE ARKADAŞLAR
benim ilk hamileligim degil ama çok heyecanlıyım 40 haftalık hamileyim günler geçmiyor oğlum daha heyecanlı kardeş gelecek diye ilk dogumumda sezeryan olmuştu buda aynı olacak tek korku acısı ama bebegi görünce acısı geçiyor sanki dünyalar sizin oluyor.ALLAH herkezin yardımcısı olsun.
 169.Yorumcu, NevinY, Eskişehir... 14/12/2008, 21:47
doğumuma 15 gün daha var minik bir kızım olacak ama doğumdan korkuyorum:)bebeğimi sağlıklı bir şekilde kucağıma alacağım inşallah o yüzden epidural normal doğumu tercih ettim ve şuan herşey yolunda normal günü bekliyoruz artık,tüm anne olacak adaylara:tek bir nefesle kurtarırız inşallah:)
 168.Yorumcu, aysegul a*****, sakarya... 12/12/2008, 13:39
mrhb ben 40 haftalık hamıleyım gun sayıyorum benım ılk hamılelıgım aslında korkmamak gerekır herkez doguruyor ve sıra bende mantıklı dusunursek boyle ama ıste ınsan korkunca mantıklı dusunemıyor anne olmak nasıl bır duygu cok merak edıyorum ve bebegımı heycanla beklıyorum allah ısteyen herkezı evlat sahıbı yapsın boyle bır sıte kurdugunuz ıcın cok tesekkur ederım
 167.Yorumcu, ayşegüll, kocaeli... 03/12/2008, 02:00
ben 10 haftalık hamileyim. ilk hamileliğim doğumdan çok korkuyorum. hamile kalmadan önce böyle korkacağım hiç aklıma gelmemişti. bütün anne adaylarına da doğumlarında kolaylık diliyorum. Allah herkese herşeyin hayırlısını nasip etsin. a.e.o
 166.Yorumcu, sümeyra , kayseri... 21/11/2008, 23:39
selam anne ve anne adayları ben 4 ay önce dünya tatlısı bi erkek bebek dünyaya getirdim ve hayatta hiç tatmadığım bi mutluluk tattım allahım bana tattırdığı duyguyu isteyen herkese tattırsın ve allahım herkesi hayırlısıyla bebeğine kavuştursun:):)
 165.Yorumcu, gülce, kırklareli... 20/11/2008, 07:38
slm bende hamileyim 2.ci bebegım ılk bebegım kız u daha bellı degıl daha 3 aylık ılk dogumum sezeryan buda ınsalla normal olur ıkısınıde tatmıs olurum herkese allah yardım etsın bol sanslar.
 164.Yorumcu, perihan torlak, izmir... 12/11/2008, 09:01
ben 8 aylık hamıleyım hulya yolda gelıyor allah olmayanlarada versın ben cok mutluyum kızımla cok guzel seyler yasayacayız ihşallah
 163.Yorumcu, prenses34, hollanda... 11/11/2008, 23:42
selamlar benim ikinci hamileligim birinci hamileligim sezaryenle oldu ikinciyi normal diyo doktor bakalim 4 yasinda bir kizim var 15 haftalik hamileyim buda kiz allah herkesin yardimcisi olsun by
 162.Yorumcu, elif.o********, ankara... 11/11/2008, 05:59
merhaba arkadaşlar,bende bütün doğum yapacak arkadaşlarıma ağrısız acısız doğumlar diliyorum.anne olmak kadar güzel birşey varmı dünyada desem ne dersiniz.ben henüz anne değilim ama bence çok güzel bir duygu olması lazım çünkü canınızdan bir parça o allah bütün çocukları anne ve babasına bağışlasın amin.
 161.Yorumcu, rabia, 88.234.106.200istanbul... 07/11/2008, 06:23
benimde 8 aylık oğlum var.dünyada bundan daha güzel ne olabilirki.allah herkese versin.
tüm hamile arkadaşlara sağlıklı bir doğum geçirmeleri dileğiyle selamlaar.
 160.Yorumcu, 22-serife-samsun-04-11-2008s, samsun2... 04/11/2008, 20:28
slm-37haftalık hamıleyim biraz korku var ama bebegimi görmeye deger normal doğum olacak allah kurtarsın c
 159.Yorumcu, hülya, ankara... 04/11/2008, 05:33
merhabalar 22 aylık belinay adında bir kızım var.allahım doğum yapacak kardeşlerime hayırlı doğumlar nasip etsin.evlat sahibi olmak isteyen kardeşlerimede hayırlı evlatlar nasip etsin.çocuklarımızın kıymetini bilelim evlat sahibi olmak isteyipte olamayan o kadar insan varki.allahım şükreden kullardan etsin.allaha emanet olun
 158.Yorumcu, mustafa nın annesi, ankara... 30/10/2008, 06:40
selam arkadaşlar ilk doğumum olduğundanmı bilmiyorum ama
hiçte korktuğum gibi olmadı.bence herkesin sözünden etkilenmek doğru değil.benim 5 sene sonra bir oğlum oldu ve bana 5 sene içinde çektiğim sıkıntılarımı unutturdu.bende normal doğumdan yanayım 1 sıkıntı olmadığı sürece. allah herkesin yardımcısı olsun.bu arada şunuda söylemeden duramayacağım ben 5 sene bir çocuğum olsun diye o kadar çok ,bekledimki çocuk istemeyen kardeşlerime soruyorum neden istemiyorlar çocuk.onu kucaklarına aldıkları zaman inanın istemediklerine pişman olacaklar.allah herkesin gönlüne göre versin çocuklarımız bizlerin herşeyi.a.e.o
 157.Yorumcu, perihan t*****, ?zm?r... 29/10/2008, 00:29
ben 29 haftalık hamileyım cok mutlu gıdıyordu agrılarım basladı doktora gıttım ve herken dogum olabılır dedı herseyın hayırlısı allaha hepımızın yardımcımız olsun
 156.Yorumcu, 23-gülten-bartın, istanbul... 27/10/2008, 00:15
selam tüm anne adayları bende 23haftalık hamileyim ilk bebeğim kızım olucak allahın izniyle çokta heyecanlıyım biran önce kızımı kucağıma almak istiyorum allah hepimizin yardımcısı olsun
 155.Yorumcu, ummahan, izmir... 22/10/2008, 21:36
slm bayanlar dogumuma iki gün kaldı öyle heyecanlıyımki ogluma bir an önce kavuşmak istiyorum ve dua ediyorum normal dogum yapabilmek için. ALLAH hekesin yardımcısı olsun
 154.Yorumcu, arzu, aydin... 20/10/2008, 08:57
HERKESE MERHABA.ALLAH HEPİNİZİ KURTARSIN VE KİMSEYE BEBEK HASRETİ ÇEKTİRMESİN.37 HAFTALIK HAMİLEYİM.İLK BEBEGİM.ÇOK KORKUYORUM AMA BİR OKADAR DA HEYECALIYIM.16 GÜNÜM KALDI.DUA EDİN ARKADAŞLAR.
 153.Yorumcu, ceyda, çanakkale... 20/10/2008, 03:41
merhaba benim ilk bebegim sezeryanla oldu ve ben hiçde mutlu olmadım insallah ikinci bebegim normal olur ve bütün anne ve anne adaylarına allah yardımcısı olsun dilerimki bütün anneler zor durumda kalmadıgı sürece sezeryan yapmasın cünkü bebeklede annede önemli herkese sabır versin
 152.Yorumcu, beyza, bursa... 17/10/2008, 03:37
Merhaba arkadadaşlar benimde bir kızım var 8 yaşında ikinci çocuğum olsun istiyorum. inşallah güzel Allahım nasip eder.Her şeyin hayırlısı Allah her kesin gönlüne göre versin.
 151.Yorumcu, BAHAR, ESKiŞEHiR... 13/10/2008, 21:01
ŞU ANDA 28 HAFTALIK HAMİLEYİM HERŞEY NORMAL GİDİYOR İNŞALLAH SONUDA BÖYLE OLUR ALLAHIM HERKESİN YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH İLK HAMİLELİĞİM
BİRAZ KORKU VAR AMA HAYIRLISI OLSUN HEPİMİZİ ALLAH KURTARSIN
 150.Yorumcu, serap, ankara... 13/10/2008, 00:29
merhabalar.. bende 5 sene sonunda çok tatlı bir bebek sahibi oldum.
 149.Yorumcu, gizemli, izmir... 12/10/2008, 21:34
merhaba mesajları imrenerek okuyorum çünkü ben hiç bir zaman anne olamayacagım.. hepiniz çok şanslısınız ve bunun degerini bilin arkadaşlar...
 148.Yorumcu, senay, çorlu... 12/10/2008, 03:18
merhaba tüm anne adayları. ben de daha 1 aylık hamileyim. şimdiden okadar çok heyecanlıyım ki anlatamam. allah hepimize hayırlı doğumlar nasıp etsin.
 147.Yorumcu, afrodit, gölcük... 10/10/2008, 21:28
merhaba arkadaşlar.öncelikle mevlam hepinize kolay ,huzurlu,acısız doğum naip etsin inşeallah:))ben 6 aylık evliyim ve çok bebeğim olsun istiyorum sizlerde bana dua edin inş.bende sizler gibi o duyguları tadarım.hepiniz allaha emanet olun hayırlı günler...........
 146.Yorumcu, ummahan, izmir... 10/10/2008, 01:35
slm bayanlar bu benim 2.msjım.şu an 38 haftalık hamileyim ve bu benim ilk gebeligim oglumla kavuşmama çok az kaldı şu ana kadar herşey normal. inş böyle devam ederde normal dogum yaparım. ilk dogumum olacagı için biraz endişeliyim ama ogluma kavuşacagımı düşününce cesaretleniyorum sizede normal dogumu tavsiye ediyorum herkese dua ediyorum allah herkese yardım etsin
 145.Yorumcu, yasemin, izmir... 06/10/2008, 22:24
11 haftalık ilk bebeğime hamileyim . allahım beni ve tüm anne olucakları sağlıklı ve hayırlı bir şekilde kurtarsın...
 144.Yorumcu, nilüfer, izmir... 05/10/2008, 05:32
ben 23 haftayı geçtim ikinci çocuğum bir oğlum var buda kız ben normal doğuma girdim ama terslikler oldu o yüzden sezaryen oldum buda öyle olacak bekliyorum allah herkezin yardımcısı olsun.
 143.Yorumcu, hacer, bal?kesir... 30/09/2008, 23:44
MERHABA ARKADAŞLAR BENDE İKİNCİ HAMİLELİĞİM VE 2 AYLIK BANADA
DUA EDİN DÜNYANIN EN KUTSAL GÖREVİ OLAN ANNELİĞİ İSTEYEN HERKESE NASİP ETSİN ALLAHIM AMİN TÜM ANNE ADAYLARININ VE ANNELARİN BAYRAMINI KUTLARIM ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN;-)
 142.Yorumcu, petek, g.antep... 28/09/2008, 20:11
9aylık hamileyim son gunlerim korkmuyorum ,normal dogum olucak allahım nasip ederse.bana dua edin kızımla kavuşayım sabırsızlıkla beklıyorum.anne olmak demek böyle guzel duyguymuş.....
 141.Yorumcu, FATMA, ?STANBUL... 28/09/2008, 04:44
MRB ARKADAŞLAR BEN 36 HAFTALIK HAMİLEYİm, ÇOK KISA BİR SÜRE KALDI DOğUMUMA ÇOK HEYeCANLIYIM BU İKİNCİ DOğUMUM Bİ KIZIM VAR BİR KIZIM DAHA OLCAK HAYIRLISIYLA ,MUTLULUĞUMUZ BİR KAT DAHA ARTACAĞI İÇİN EŞİM VE KIZıMDA ÇOK HEYCANLILAR , HER İKİ HAMİLELİĞİMDE PROBLEMLİ GEÇTİ BEN SEZERYANLA DOğUM YAPIYIORUM ,ELİMDEN GELSE NORMAL DOğURURDUM O HEYeCANI YAŞAMAYI ÇOK İSTERDİM AMA ALLAHIM BANA BÖYLE NASİP ETMİŞ BEBEĞİMİ İLK BEN GÖRMEK İSTERDİM, DÜŞÜNSENİZE 9 AY KARNINIZDA TAŞIYORSUNUZ BİR MERAK BİR HEYeCAN ,SONRA SİZDEN ÖNCE BAŞKALARI GÖRÜYOR BeBEĞİNİZİ ELİNİZDEN GELDİNCE, NORMAL DOğUM YAPMAYI İSTEYİN SeRZERYANI KESiNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM.
ARKADAŞLAR BURAYA İKİNCİ MSJ YAZIŞIM ALLAH HEPİNİZE YARDIM ETSİN BENİDE AYIRMASIN LÜTFEN SİZLERDE BANA DUA EDİN DOğUM YAPTIKTAN SONRA TEKRAR YAZCAM İNŞALLAH, KİBN ALLAHA EMANET OLUN ARKADAŞLARIM:-)
 140.Yorumcu, petek, g.antep... 27/09/2008, 00:13
9aylık hamıleyım heran dogurabılırım 2 cocugum allah nasıb ederse bana dua edın
 139.Yorumcu, yeni aday, izmir... 25/09/2008, 02:04
mrb anneler ve anne adaylar ben 2,5 aylık hamileyim ve çok mutluyum eşim beni çok destekliyor allah sizi bir avazda kurtarsın benide:D
 138.Yorumcu, nuray noney, istanbul... 23/09/2008, 08:43
merhaba arkadaşlar bende 2 cocugumu Allah nasip ederse cuma günü dünyaya getirecegim
ama sezaryenle cünkü digeride doktor kararı ile sezaryanle oldu buda bana dua edin Allah hepinizi kurtarsın Anne olmak güzel şeyyyyyy:)))))))
 137.Yorumcu, semra, istanbul... 22/09/2008, 23:54
slm anne ve anne adayları.ben 33 haftalık hamileyim.günler saydıkca azalıyor.ALLAH kısmet ederse oğlum olcak,ADEM U**** onu dört gözle bekliyoruz.ilk doğumum olcak.bebeğimi düşündükçe , çok güzel bi duygu.ALLAH isteyenlerede versin.inşallah kolay doğumlar geçiririz....
 136.Yorumcu, hediye, istanbul... 22/09/2008, 05:36
slm sevgili anne adayları bende 33 haftalık hamileyim allah kısmet ederse bi olum olcak sezaryan istiyorum ilk gebeliğim allah herkesin yardımcısı olsun allahım herkese evlat sevgisini tattırsın biliyorum oda hissedioki biz onu çoooookk seviyoruz herkese kolay doğumlar
 135.Yorumcu, Aysencim, İstanbul... 18/09/2008, 19:49
merhaba arkadaşlar benim ilk hamileliğim bir kızımız olacak 33 haftaya giriyorum.Aslında çok abartmadım hamileliğimi yani normal hayatıma devam ettim kolay geçiriyorum kaprislerim ve aşermelerim olmadı hatta çok hareketliyim sadece 9 kilo aldım bebeğim 2 kilo.MOTİVASYON ÇOK ÖNEMLİ.Normal doğum yapacağım inşallah doktorumda öyle söylüyor.kolay olurmuş çünkü hiç yatmadım yürüdüm ve hareketliydim.Aktif hamilelerin normal doğumu kolay olurmuş.acıdan korkmuyorum.herkese normal doğum tavsiye ediyorum.Asla keyfiye sezeryan yapmayın arkadaşlar önemli olan zoru başarmaktır doğumumun her anını yaşamak istiyorum.CANIM ANNEMİ DAHA ÇOK ANLIYORUM VEDE ANLAYACAĞIM.Herkese hayırlı doğumlar diliyorum.
 134.Yorumcu, gülşah, kocaeli... 08/09/2008, 23:16
mrb arkadaşlar bende35 haftalık hamileyim allah nasip aderse bi oğlum olcak bende normal istiyorum ama biraz korkum var tabi gidişatıma göre sezeryan gözüküo şuanda doğumu düşünmemeye çalışıyorum şuanda tek sıkıntım oğlumun ismini daha bulamamış olmam:)ALLAH'IM hepinizi kurtarsın herkeze hayrlı doğumlar
 133.Yorumcu, nur_dolvenn, istanbul... 07/09/2008, 20:34
mrh anne ve anne adayları 22 haftalık hamileyim ilk çocuğum hayırlısıyla kızım olcak.çok mutluyum bebeğimi kucağıma alcam günü iple çekiyorum.ama çokta korkuyorum çevremden etkilendiğimi düşünüyorum normal doğumdan yanayım ama çok sitres yapıyorum.normal doğum yapan anne arkadaşlarımızın desteğini bekliyorum,şimdiden teşekkürler.tüm anne adaylarına allah yardımcı olsun benle beraber,hepinize kolay doğumlar,sağlıklı evlatlar nasip kılsın rabbim.
 132.Yorumcu, ummahan, izmir... 04/09/2008, 02:29
mrb ben 33 haftalık hamilemiyim bir oglum olacak inş.Ben normal dogumdan yanayım her zaman.dogru bir karar verdigimi anladım.Bayanlarım çogu normali öneriyor.Sezeryan olanlar bile.Allah herkese kolay dogumlar nasip etsin
 131.Yorumcu, hollanda, rotterdam... 03/09/2008, 12:35
su anda saat(hollanda saati 4.30sabaha karsi) 9 aylik hamileyim agrilarim basladi bu 3 cocugum insallah kolay bir dogum olur isteyen herkese allah nasip etsin
 130.Yorumcu, yaşam, izmir... 31/08/2008, 02:35
merhaba bende bebek istiyorum bir kızım var birde oglum olsa hepinizi allah kurtarsın .allah hayırlı evlatlar versin
 129.Yorumcu, deniz, Isparta... 22/08/2008, 14:14
MRB BENDE 39 HAFTALIK GEBEYİM NORMAL OLDUĞUNU SÖYLEDİ DOKTORUM AMA HALA SANCI BEKLİYORUZ.GELMESSE SEZERYANA GİDİLECEK AMA BUDA HİÇ İSTEMEDİĞİMİZ BİR DURUM.ALLAH HEPİMİZİ KURTARSIN.TÜM ANNELERE SEVGİLER.
 128.Yorumcu, korkak, istanbul... 18/08/2008, 12:34
merhaba ben 34 haftalık gebeyim doğum az kaldı normal doğumdan korktuğum için 38.haftada sezaryanle alınıcak ama ondanda korkuyorum bakalım ne olucak allah yardımcımız olsun inşallah en acısız bir şekilde bebişimizi kucagımızı alırız.
 127.Yorumcu, esra, istanbul ... 16/08/2008, 15:17
ben hamileyim ve normal yapmak istiyorum ve nasıl oluyor merak ediyorum
 126.Yorumcu, türkan, ankara... 08/08/2008, 18:48
bana dua edin doğuracam 14 haftalık hamileyim siz de inşallah kolay doğum yaparsanız allah yardımcınız olsun herkese dua edin
bana da dua edin çok çok
 125.Yorumcu, zeynep, gaziantep... 04/08/2008, 22:47
slm ben 8 aylık hamileyim bana duan edin ve rahat bir doğum yapayım arkadaşlar. ben burada yeniyim ve herkese ALLAH yardım etsin ve herkese nasip olsun bu sevinç.......
 124.Yorumcu, derin_k, bursa... 01/08/2008, 18:07
şuan 3 aylık bi kızım var normal doğum yaptım çok memnunum ilk doğumumdu kolay geçti bence herşeyi canlı canlı yaşamak çok güzel zaten kızımın bir gülüşü çektiklerimi unutturuyor onun için herşeye değer allah herkesin yardımcısı olsun
 123.Yorumcu, nurten, kars... 30/07/2008, 22:22
MERHEBA BEN 32 HAFTALIK HAMİLEYİM BU BENİM İLK DOĞUMUM OLACAK DOKTORUMUZ ERKEK DEDİ AMA BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN SAĞLIKLI OLMASI ALLAH TÜM DOĞUM YAPACAK ANNE ADAYLARINA YARDIM ETSİN
 122.Yorumcu, melek, ?anl?urfa... 26/07/2008, 19:39
slm ben 23 haftalık hamileyim ilk dogumum normal dogumdan çekiniyorum ,allah tüm hamileleri bir sancıda kurtarsın
 121.Yorumcu, Şenay, istanbul... 25/07/2008, 14:50
merhaba anne tüm adayları ben 39 haftalık hamileyim.allah kısmet ederse bir kızım olacak.Doktorum normal doğum olacağını söyledi.Benim ilk hamileliğim.Allah hepimizin yardımcısı olsun.
 120.Yorumcu, DERYA B******** -----23-07-2008, ANKARA... 23/07/2008, 16:42
MERHABA ANNE ADAYLARI.Ben 38 haftalık hamileyim ilk bebeğim cinsiyeti erkek allah herkese bu güzel duyguyu tattırsaın şimdiden anneliği yaşayorum sanki çok güzel bi duygu içimdeki kıpırtıyı hissetmek kadar güzel birşey yok dr um sezaryen dedi herşey için değer diye düşünüyorum
 119.Yorumcu, alev_şekerim, samsun... 18/07/2008, 16:31
bende erken anne olanlardanım suan 3 aylık bebeğim ama şimdiden merak içindeyim...herkeze hayırlı ve sağlıklı doğumlar!
 118.Yorumcu, mor menekşe, antalya... 16/07/2008, 11:19
merhaba tüm anne adayları.bende 38+4 günlük hamileyim.hamileliğimin başından beri herşeyi güzel geçti.doğumuma 10 gün var ama dün doktora gittiğimde doktorum normal doğum olma şansımın çok yüksek olduğunu söyledi. ilk hamileliğim.bana bilgi verirseniz sevinirim.
 117.Yorumcu, sibel, istanbul... 16/07/2008, 01:53
merhaba benimde 1,5 yaşında irem su adında kızım normal yolla dünyaya geldi.kesinlikle normal doğumu tavsiye ederim.
 116.Yorumcu, eylülll, izmir... 15/07/2008, 08:58
merhaba anne adayları vede anneler,bende 28 haftalık hamileyim kızım olacak. çok heyecanlıyım vede kararsız normal mi sezeryan mı çünkü bebişimi çok merak ediyorum bir an önce olsun istiyorum normal doğumdan korkumdan değil sadece bebeğimi bir an önce görmek için sezeryan istiyorum birde araştırdım bebek için sezeryan daha iyimiş normal ise anne için çok karasızım yardımlarınızı bekliyorum:-D:-D:-D
 115.Yorumcu, elif, bursa... 14/07/2008, 12:27
ben 22 haftalık hamileyim kızım olucak sorunsuz bir hamilelik geçiriyorum ama normal doğumdan çekiniyorum
 114.Yorumcu, gülanne, istanbul... 12/07/2008, 08:12
ben 32 haftalık hamileyim ve dünya tatlısı 2 yaşında kızım var şimdi oğlumuzu kucağımıza almayı sabırsızlıkla bekliyoruz allah herkese bu duyguyu tattırsın bütün annelerin allah yardımcısı olsun
 113.Yorumcu, hasrettttttt, bursa... 10/07/2008, 01:16
KEŞKE BENİMDE BEBEGİM OLSADA O AGRLARI CEKSEM AMA OLUYOR NE OLUR SİZLERDE DUA EDİN BANAAAAAAA
 112.Yorumcu, özaysu, mersin silifke... 08/07/2008, 10:31
Selam anneler ve yeni anne adaylari.36+3 günlük hamileyim ikinci bebeğimizi bekliyoruz
6 yaşında bi kizim var sabırrsızlıkla yolunu gözlüyoruz artık hele kızım daha çok bekliyor.İlk doğumum normaldi inşallah buda öle olur allahim kimseyi o yolda koymasın allahım herkese sabır hayırlı doğumlar nasip etsin.Annelik kadar güzel bi duygu varmı ilk kızımda doğumdan sonra kucağıma verdiler ya ne acı ne sancıkaldı Allahım olmayanlarada nasip etsin kimseye evlat hasreti yaşatmasın hepimizi allah kurtarsin sevgili anne adaylari..
 111.Yorumcu, ayfer n*********, istanbul... 08/07/2008, 02:09
şu an 2 aylık hamileyim kesinlikle sezaryan istiyorum , inşallah hayırlısıyla bebeğimi kucağıma alırım allah hepimizin yardımcısı olsun
 110.Yorumcu, mihriban, tekirdağ... 08/07/2008, 00:23
annelik çok güzel bir duygu benim 9 yaşında kızım 2 yaşında olum var onları hiç bir şeye değişemem onları çok seviyoum ikiside normal doğum oldu herkeze tavsiye ederim normal doğumu o bebeğin doğduğu anı görmek muhteşem bir şey allah herkeze anneliği tattırsın
 109.Yorumcu, deniz, istanbul... 07/07/2008, 12:35
benim dört yaşında emirhan isimli dünya tatlısı bir oğlum var ve 13 haftalık hamileyim allah yardımcınız olsun
 108.Yorumcu, romantik, izmit... 05/07/2008, 09:11
slm arkadaşlar evlenmeden önce duyduğum kulaktan dolma bilgiler sayesinde doğumdan korkmuştum, ama doğumum o kadar kolay olduki allah herkese benimki kadar kolay doğum nasip etsin.şuan 2.doğumuda yaptım abartmaları dinlemeyin.doğum esnasında doktorunuza ve kendinize yardımcı olun zaten bebişinizi kucağınıza aldığınızda doğum sancıları bitmiş olacak.zor ama bir o kadarda keyifli bir yolculuk başlayacak allah herkese bu mutluluğu nasip etsin
 107.Yorumcu, fatoş, istanbul... 03/07/2008, 15:01
selam arkadaşlar bende 38 haftalık hamileyim ilk bebeğim erkek olacakmış herşeyin başı sağlık hayırlısıyla onu sağlıklı olarak kucağıma alacağım günü iple çekiyorum herkes normal doğumu tavsiye ediyor bende öyle düşünüyordum, ama bebek iriymiş, doktor sezeryan diyor şimdi iki hastahaneye birden gidiyorum belki keyfi sezeryan derler diye biri sezeryan dedi diğeri daha kesinleştirmedi hakkımızda hayırlısı tüm anne adaylarına kolaylık ve sabır diliyorum Allah herkesin gönlünün istediğini versin buarada değinmeden geçmeyeceğim eşime sonsuz teşekkürler ediyorum çok sabır gösterdi benimle çok ilgilendi hep anlayışlı ve sabırlıydı yorgun olarak işten geldiğinde bile bana ev işlerinde yardımcı oluyordu onu çok seviyorum
 106.Yorumcu, suda doğum daha iyi, istanbul... 02/07/2008, 14:03
:-o:-o:-o bence suda doğum ben doğurdum ve çok tatlı bi kzıım oldu adıda yaren
 105.Yorumcu, fatma, istanbul... 22/06/2008, 20:49
merhaba ben 6 aylık hamileyim bir kızım var, ikinci kez anne olcam, sanırım buda kız ilk doğumum sezeryan oldu, umarım bu çok kolay olur .ama olsun herşeye değer diye düşünüyorum bir an önce kucağıma alıp onu doyasıya koklama öpmek istiyom, kızımda çok heyecanlı abla olacağı için , bence çok fazla yaş farkı olmamalı çocuklar arasında , allah herkese kolay doğumlar nasip etsin benide ayırmasın kendinizie ii bakın arkadaşlar en güzel günler sizin ve bebeklerinizin olsun kızım yaz bebeğidi bu kış bebeği olcak , yaz bebeklerini daha çok seviyorum hepinize ii günler ;-)
 104.Yorumcu, DilaRa, izmir... 20/06/2008, 15:01
BENDE ÇOK GENÇ ANNE OLDUM KIZIM VAR 4 YAŞINDA ADI İLAYDA ÇOK FARKLI Bİ DUYGU.DOĞUMDAN KORKMAYIN SADECE SANCI DÖNEMİ ZORR..AMA DEĞERR HERŞEYE.BİRDE KESİNLİKLE ZOR DURUMDA KALMADAN SEZERYAN OLMAYIN NORMAL EN GÜZEL ANINDA AYAKTASINN HİÇ ACISIZ SANCISIZ ..HEPİNİZİN ALLAH YARDIMCISI OLSUN KOLAY VE RAHAT DOĞUMLAR:-D KORKTUKÇA SANCILARINIZ GİDİYO VE DOĞUM ZORLAŞIYO MÜMKÜN MERTEBEDE AZ KORKUN B-) HADİYİN SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM :-P:-D;-)
 103.Yorumcu, irem, çanakkale... 17/06/2008, 11:22
slm ben 6 aylık hamileyim şimdilik hamilelik çok güzel gidiyor bebişime kavuşmama az kaldı.
 102.Yorumcu, seda, diyarbakır,... 11/06/2008, 13:51
ben 5 haftalık hamileyim bilmeden boya yaptım acaba bebegime zarar veririmi çok korkuyorum umarım salıklı bir bebegim olur herkese allah salıklı bebe le versinB-);-)
 101.Yorumcu, ayşeee:), bursa... 10/06/2008, 14:40
ben 8 aylık hamileyim, hamileliğim güzel gidiyo
 100.Yorumcu, tugba, ... 02/06/2008, 14:34
merhaba ben 39+2 haftalik hamileyim Allah izin verirse bir kizim olacak 6 yasinda bir oglum var cok guzel bir duygu allah herkese nasip etsin oglusumla kizimi bekliyoruz normal dogum dusunuyorum cünkü ilk cocugumu dogurduktan sonra hemen ayaga kalkabildim sezeryan olmak isteyen kadinlari anlamiyorum hastanede daha cok yatacaklar dogumdan sonra ameliyat sancisi cekecekler evlerine gelince kolay kolay kalkamicaklar cocuklarini hemen alip cikamicaklar normal dogum herzaman tercihimdir birkac saat disinizi SIKIN sonra hersey normal :) ;)
 99.Yorumcu, burcu, aydın/karacasu... 30/05/2008, 20:19
bende 22 haftalık hamileyim çok güzel bi duygu kıpırtılarını içimde hissetmek bambaşka bişey.Allah herkese kolay doğum yapmak nasip etsin.Ben normal doğum istiyorum doktorum ne diyecek henüz konuşmadım ama inşallah normal olur:-)
 98.Yorumcu, semra, istanbul... 30/05/2008, 16:31
bende yedi aylık dogurdum bebeğim bir ay küvezde yattı 1 kilo 400 gram doğdu suan ise 3 kilo allah herkese nasip etsın cok guzel bı duygu gece uykusuz kalmak hariç:-(:-(
 97.Yorumcu, ebru, istanbul... 29/05/2008, 12:36
merhaba sevgili anneler ve anne adayları.benim de 6 aylık dünya tatlısı ceylin naz isminde bir kızım var.herseyden önce sunu söylemeliyim ki annelik gercekten dünyanın en güzel duygusu allahın bize verdiği en güzel armagan.bebeğinizin tek bir gülüşü cekilen tüm zorlukları unutturmaya yetiyor inanın.benim de her anne adayı gibi doğum konusunda öyle cok sıkıntılarım oldu ki çok korkuyordum normal doğum taraftarıydım ki nitekim bebeğim de normal doğum pozisyonunda ama hamilelik sonlarına doğru cesaretimi çok fazla yitirdim ve sezeryan istedim hep dua ediyordum allaha hayırlısı ne ise ben de bebeğimde en cabuk şekilde nasıl iyileseceksek allahım onu nasip et bize die . nihayetinde sezeryan oldum ve iyikide olmuşum hastanede 1 gün kaldım ve eve geldiim gün evimi toparlamaya başladım ben cok şükür allaha.allah bütün anne adaylarına yöntem olarak olmasa da kolaylık yönünden benim gibi doğum yapmayı nasip etsin inş.ama sunu da söyleyim bu tamamen insanın bünyesine bağlı kimi insan sezeryanı cok ağır atlatırken kimisi de normal doğumu.dilerim allah hepinizin yardımcısı olsun hayırlısı ile bebeğinizi sıcacık kollarınızın arasında görmeyi nasip etsin
 96.Yorumcu, seda, istanbul... 28/05/2008, 10:02
bu benim ilk hamileligim ama bebiş beni biraz üzüyo 8 hafta 2 günlük hamileyim ama çok mutluyum Allah ım isteyen herkese nasip etsin
 95.Yorumcu, naz, ankara... 25/05/2008, 09:46
merhaba bir oğlumm var.3,5yaşında ALLAHIN izniyle bi çocuk daha istiyorum ama normal dogumdan çok korktugum için sezaryanla dogum yapmak istiyorum sizce dogrumuu
 94.Yorumcu, fatma, ... 08/05/2008, 22:09
merhaba ben 40 yaşında 8 aylık hamilyim napcam bilmiyom allah tekrar bana bu mutluluğu verdi ama sezeryan olmaktan korkuyom inşallah normal olur
 93.Yorumcu, asuman, istanbul... 07/05/2008, 16:00
ben anne olmak için biraz geç kaldim ama olsun anne olmanin yaşi yoktur bütün annelere selam
 92.Yorumcu, halime, izmir... 05/05/2008, 20:19
bende 35 haftalık hamileyim , ALLAH yardımcımız olsun arkadaşlar :-D;-)
 91.Yorumcu, dilek, menemen... 05/05/2008, 17:38
bende 9 aylık hamileyim şu 9aya kadar doktor herşey normal dedi ben ve eşimde normal dogum istiyorduk , ama geçen gün doktora kontrole gittigimde sezaryen olacagını söyledi çok üzüldüm ama hayırlısı neyse o olsun yarın yine gidecegim kesin belli olcak dogrusu sezaryen derse yine 12sinde hayırlısıyla allhın izniyle benimde bir kızım olacak çok mutluyum allah herkeze versin amin
 90.Yorumcu, kubra, istanbul... 28/04/2008, 20:04
merhaba genc anneler ben 2,5 yasında sevval adında bır kıza sahıbım sezeryanla dunyaya getırdım saglık sorunları yasadım ama sezeryanle dunyaya geldıgı ıcın degıl tabıkı allah hepımıze saglıklı uzun omurlu evlatlar nasıp etsın cocuk buyutmek hıc kolay degıl allah yerdımcınız olsun hoscakalın kubra
 89.Yorumcu, ikram, karadeniz... 28/04/2008, 11:40
:-)bebek çooooooooooooooook güzel tatlıdır>-(:-o:-)
 88.Yorumcu, merve, istanbul... 18/04/2008, 23:01
merhaba ben merve ben 3 aylık hamileliyim bebegin hareketleri ne zaman baslar onu merak edıyorum bilen varsa soylerse cok iyi olur butun hamilelere allah kolaylık versn saglıklı ve hayırlı olsun...
 87.Yorumcu, gns, istanbul... 15/04/2008, 18:06
Merhaba bütün yorumları okudum. Bütün annelere sağlıklı bebekler ve doğumlarının güzel geçmesini diliyorum. Bir de eşlere çok görev düşüyor, mümkün olduğunca şımartsınlar eşlerini.... :-)
 86.Yorumcu, gülistan, izmir... 10/04/2008, 22:08
merhaba ben 29 yaşında ve 28 hafta 3 günlük hamileyim , allah herkeze hayırlı evlat nasip etsin inşallah...
YUNUS VE GÜLİSTAN :):)
 85.Yorumcu, meryem_cimcime, rize... 09/04/2008, 13:30
ben 22 yaşında 33 haftalık hamileyim.normal doğum düşünüyorum.ilk doğumum kızımız olacak inşallah.allah bütün anne adaylarının yardımcısı olsun
 84.Yorumcu, lale, istanbul... 01/04/2008, 22:31
Merhaba arkadaşlar bende 39 haftalık hamileyim.Normal doğum yapacağım inşallah.Ama yinede çok korkuyorum.Kendime ve bütün hamile bayanlara dua ediyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Dualarımızı eksik etmeyelim.
 83.Yorumcu, habibe, muğla... 19/03/2008, 14:29
merhaba arkadaşlar bende 30 haftalık hamileyim ilk bebeğim olcak inşallah sezeryan düşünüyorum çünkü saatlerce sancı çekmek bana göre değil allah hepimizi sağlkılı bebelerimize kavuştursun inşallah
 82.Yorumcu, gülşah_mustafa, çankırı... 15/03/2008, 19:54
mrb ben 24 yaşındayım ve 18 haftalık hamileyim.biliyorum çok erken ama şimdiden doğum heyecanına kapıldım.bende birçok hamile arkadaşım gibi eğer allah'tan inşallah bir aksilik olmazsa normal doğum düşünüyorum.tüm annelere bebekleriyle bir ömür boyu mutluluk diliyorum.darısı biz hamile anne adaylarına inşallah :-)
 81.Yorumcu, derya, istanbul... 14/03/2008, 22:29
arkadaşlar bu olay allah tarafından bizlere hediye edilmiş allah olmayanlarada nasip etsin cocuklarınıza sahip cıkın şiddet uygulamayın lütfen bakabileceğiniz kadar cocuk yapın teşekkürler bu arada doğukan adında 3yaşında dünya tatlısı bir oğlum var doğukan sana aşıgım oğlum:-
 80.Yorumcu, reyhani, ankara... 13/03/2008, 14:14
selam 7 aylık bir oğlum var.annelik dünyanın engüzel duygusu.Allah herkese nasip etsin.normal doğum ve sezaryanı birlikte çektim ama degdi doğrusu.çocuklarımın arası fazla olsun istemiyorum.sezaryanda iki doğum arası enaz nekadar olmalı?sevgiler....................
 79.Yorumcu, züleyha, istanbul... 11/03/2008, 16:29
meraba arkadaşlar ben 38 haftalık hamileyim. doğumumu heyecanla beklıyorum. kızımı kucağıma almak için sabırsızlanıyorum Allah bütün anne adaylarına kolay doğumlar nasip etsin ALLAH her isteyenlere nasip etsin:-)
 78.Yorumcu, zeynep, almanya... 26/02/2008, 15:36
selamlar 23 yasindayim benimde 12 aylik bir oglum var. annem derdi annene olunca anlarsin diye gercekten anliyor insan ona birsey olcak diye odum kopuyor onu cok seviyorum. ben normal dogum yaptim ilk dogumum olmasina ragmen 5 saatde oglum Denizim dunyaya geldi doktorum dogumun guzel ve cabuk gectigini soyledi , bir kizim olmasini cok istiyorum almanyada yasadigim icin hamilelik yolunda giderse sezeryan yapmaslar azlinda herkes diyor normal dogum en iyisi diye ama o sancilara insan artik dayanamiyor ve gucsuz kaliyor. insallah allah bana nasip ederse cunku oglumun yalnis buyumesini istemiyorum onun icin bir cocuk daha istiyorum ama daha surecege benziyor allah herkese yardim etsin herkese saglikli hayirli evlatlar versin
 77.Yorumcu, karamel, ankara... 26/02/2008, 13:20
bende normal dogumu tercıh edenlerdenım:D
 76.Yorumcu, gul, isvicre... 24/02/2008, 17:51
merhaba ben 39 haftalik hamileyim onceleri dogumdan korkuyordum ama allah o sabri o gucu ve kuvetti veriyor herseyin hayirlisi olsun mecbur kalmadiginiz surece sezaryani istemeyin butun anne adaylarina saygilar
 75.Yorumcu, emine, bozuyuk... 21/02/2008, 19:19
bende allah nasıp ederse pazartesı gunu sezaryanla dogum yapıcam ama coook korkuyorum allah sabır wersın :-)
 74.Yorumcu, kardelen, kocaeli... 14/02/2008, 15:41
merhaba benımde şuan 11 aylık bır bebeğim var ve şimdi 1,5 aylık yenıden hamıleyım benım ılk doğumumda sezaryen oldu ve bebeklerımın arası fazla olmadığı için bıraz endişelıyım bu bebeğimide çok istiyorum ama şimdi tekrar kısa süreyle sezaryen olucam için çok korkuyorum allah bütün hamile kadınların yardımcısı olsun
 73.Yorumcu, tugbiş, istanbul... 08/02/2008, 00:23
merhaba ben de 37 haftalık hamileyim ve çok az kaldı kızıma kavuşmama, başlarda sezaryan istiyordum bu son kontrole gittigimde doktorum herşeyin çok normal ilerledigini ve normali denememi tavsiye etti, ve şuanda normal bir doguma karar verdim ,kurban oldugum Allah öyle bir anda bütün annelere yardımcı olmuştur. inanıyorum benimde yanımda olacak. :-D burdan bütün anne adaylarına sesleniyorum ben bi doguma gideyim bakıcam ona göre size dahada güzel yorumlar yazıcam saglıcakla kalın :-D:-D
 72.Yorumcu, göçmen kızı, izmir... 06/02/2008, 18:24
Merhaba arkadaşlar..Ben 3 ay sonra evleniyorum ve inşallah hemen hamile kalmak istiyorum...Ben araştırdım kesinlikle normal doğum istiyorum kararsız kalanlara tavsiyem normal doğum..Bebeğim olsun çok istiyorum allah her isteyene nasip etsin..:-)
 71.Yorumcu, merve, istanbul... 31/01/2008, 22:00
su anda 7 aylık bebegım var hayatta.sezeryanla dogum yaptım.suanda karnımda4 aylık bı bebek daha var.az arayla hamıle kaldım bı sorun olurmu
 70.Yorumcu, hülya, izmir... 24/01/2008, 23:40
merhaba arkadaslar ben 32 yasindayim iki tane oglum var biri 8 yasinda biride 10 yasinda onlari çok seviyorum ikiside sezeryan oldu simdide kiz çocugu istiyorum ne dersiniz sizce dogrumu düsünüyormuyum , bana yardimci olursaniz fikirlerimde sevinirim bütün anne adaylarina sesleniyorum ALLAH kurtarsin ALLAH kimseyi o dar kapida birakmasin amin:-)
 69.Yorumcu, fadime tuncer, aydın... 24/01/2008, 00:20
ben 28 yaşındayım ve 2 tane kızım ve bir tane 42 günlük oglum var.2 kızımda normal dogumla oldu.oglum ise sezaryanla oldu.herkese norml dogum tavsiye ediyorum.herseyiyle daha güzel ve kolay.selamlar fadime:-)
 68.Yorumcu, serap, ... 22/01/2008, 14:00
slm benımde bır oglum var 5 yasında ve o kadar sancıya ragmen sebepsız sezeryan oldum doktorum hıc sormadı bıle sımdı cok pısmanım.kesınlıkle normal dogum dıyorum adı ustunde normal ıste rabbım her seyın hayırlısını versın
 67.Yorumcu, sengül, münih... 21/01/2008, 23:28
merhaba ben37 haftalik hamileyim.2,cocugum.

ilk dogumum normaldi cok zor gecti.simdi sezeryani düsünüyorum,doktorum onay verirse yapacagim. bana sezeryanla ilgili iyi seyler söyleyin.allah hepimizin yardimcisi olsun hayirli dogumlar nasip etsin.
 66.Yorumcu, didem i********, bursa... 20/01/2008, 22:54
merhaba arkadaşlar 21 yaşındayım 7buçuk aylık hamileyim allah izin verirse bi oğlum olucak bir buçuk ay sonra sezaryan istiyorum , sezaryan yapan arkadaşların yorumlarını bekliyorum:-)
 65.Yorumcu, nur kız, izmir... 20/01/2008, 02:28
merhaba benim 7 yaşında bir oğlum ve 6 aylıkta bir kızım var oğlumu sezeryanla doğum yaptım kızımda sezeryanla doğdu oğlumu ve kızımı çok seviyorum allah herkezin yavrusunu bağışlasın içinde benim kuzularımıda DOĞUM YAPACAK ANNE ADAYLARININDA KURBAN OLDUĞUM ALLAHIM YARDIMCILARI OLSUN HERKEZİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN BUTUHANIM VE İLKNURUM SİZİ ÇOK SEVİYORUM KUZULARIM BENİM
 64.Yorumcu, yaren-naz, konya... 19/01/2008, 23:16
merhaba ilk bebeğim sezeryanla oldu.şuan 5 yaşında önüzdeki hafta ikinci bebeğimi dunyaya getıreceğim kısmet olursa.ilki sezeryan oldugu için kızımda aynı şekilde dogucak..önceki dikişlerden dolayı canım çok yanıyor... Aallah yardımcımız olsun hepimizin:))
 63.Yorumcu, petek, adıyaman... 19/01/2008, 14:19
benim ilk doğumum epidural normal oldu ikncisi sezeryan oldu tabi doktorumunda emeği cok oldu şimdi iki kızım var allaha şükürler olsun olmayan herkese versin allah
 62.Yorumcu, glay, ist... 15/01/2008, 14:02
Merhaba Arkadaşlar şu an kan testimin sonucunu bekliyorum.1 saatim kaldı sonucu almaya dua edin bebişim annesinin karnında olsun Hoşçakalın
 61.Yorumcu, sumeyra, istanbul... 14/01/2008, 21:21
merhaba benim 9 aylık kızım var epidural dogum yaptım , doktorum tavsiye etti ben memnun kaldım annelik başka bişey allah butun kadınlara tatdırsın kızımın guluşu dunyalara bedel
 60.Yorumcu, gurbet, isvec... 06/01/2008, 23:58
slm anneler ve anne adaylari beni 4 yasinda bir kizim var suan ikinci bebegimi bekliyorum 37 haftalik hamileyim bir oglum olacak il dogumum normal oldu insallah buda normal olur tum hamilelere hayirli dogumlar diliyorum annelik cok kutsal cocuklarimi cok seviyorum görusmek uzere:-D
 59.Yorumcu, dilek, ankara... 05/01/2008, 22:59
merhaba bende 36 haftalık hamileyim ikinci çocuğum kızım 11 yaşında şimdi bir oğlum olacak hayırlısıyla ben çok heyecanlıyım , sezeryan olacak ,sorunsuz olmasını istiyorum allah hepimizin yardımcısı olsun herşeye rağmen güzel bir duygu allah bütün kadınlara böyle güzel duyguyu yaşatsın kendinize iyi bakın
 58.Yorumcu, kadriye, iSTANBUL... 03/01/2008, 05:20
merhabalar...şu an saat sabah 5 ve ben 8 de hastanede olmalıyım.dünden beri sancı çekiyorum inş.bugün normal doğum yapacağım ve 2.bebeğime kavuşacağım gayet rahatım.biliyorum ki stres kasılmalarımı artırır.ben işin bu yanını değil de bebeğime kavuşma anını düşünerek zevkli yanından bakıyorum olaya.canım yanacak biliyorum ama Allahın izniyle inş.bu ağrılara da sabredebileceğim.anne olmak kolay değil, bebeklerimizi hayata iterken bi takım zorluklar yaşayacağımız muhakkak...
hayata pozitif bakın ki herşey olumlu olsun diyorum ve bu yolda olan tüm anne adaylarına Allah yardım etsin.hoşçakalın
 57.Yorumcu, şehnaz, antalya... 30/12/2007, 12:41
merhaba ben 6aylık hamileyim
 56.Yorumcu, nagihan, tekirdag... 26/12/2007, 18:17
bir kızım var sezaryanla dogum yaptım kızım 4 yaşında ,ALLAH hepimize kolaylık versin
 55.Yorumcu, gülşah_g*****, ankara... 26/12/2007, 09:37
meraba svgili anne adyları.ben 6 aylık evliyim çocuğumun olmasını çok istiyorum.Fakat eşim istemiyor.Onu nasıl yola getirebilirim bilgilerinizi bekliyorum
 54.Yorumcu, bilge, istanbul... 25/12/2007, 02:31
merhaba bbende 20 yaşında sezaryenle doğum yaptım.şuanda 5 yaşında kızım var.şuanda 25 yaşımdayım 2 bebeğimi sezaryenle dünyaya getirdim.okadar zor bi ameliyat olduğuna inanmıyorum.zaten bebeğini kucağına aldıktan sonra herşeye katlana biliyorsunuz.bana sorsalar yine sezaryenle doğum derim.bütün hamile olan anne adaylarına şimdiden geçmiş olsun diyorum.
 53.Yorumcu, yasemin, kıbrıs... 22/12/2007, 23:39
MERHABA TÜM ANNE ADAYLARI.BENDE ŞUAN 25 HAFTALIK HAMİLEYİM.BİR OĞLUMUZ OLACAK KISMETSE.NORMAL DOĞUMU ÇOK İSTEMEME RAĞMEN BİR O KADAR DA KORKUYORUM.UMARIM RABBİM HERKESE KOLAY DOĞUMLAR NASİP EDER.BEBEĞİMİZİ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE KUCAĞIMIZA ALMAK NASİP EDER.BRABBİM HERKESE BU DUYGUYU TATTIRIR İNŞALLAH.
 52.Yorumcu, serseri, izmir... 22/12/2007, 19:07
sımdı olan esım bundan 8 ay once bır cocuk getırdı dunyaya ama sezeryanla oldu ben dıyorum tekrar cocuk ıstıyorum ama bana dıyorkı 3 sene gecmesı lazım dıyor bende kımseye soramıyorum bırde sezeryanla dunyaya geldıgı ıcın 2 cocuk hakkımız varmıs bana yardımcı olan benım soruma cevap verırsenız cok memmnun olurum
 51.Yorumcu, nilgün, adana... 17/12/2007, 16:03
35 haftalık hamileyim.Allahın izniyle bir oğlumuz olacak.ilk doğumum , ALLAH BÜTÜN HAMİLELERİN YARDIMCISI OLSUN...
 50.Yorumcu, mutlu gelin, konya... 15/12/2007, 23:42
ben ocak ayının 12 sınde evlenıyorum ve en kısa zaman dfa cocuk yapmak ıstıyorum sızce hemen olsun mu yoksa bıraz gezelım mı yorumlarınızı beklıyorum herkese Allah kolaylık versın ;-):-)
 49.Yorumcu, yaolmazsa, konya... 13/12/2007, 16:04
4 aylık evliyim hala hamile kalmadım
 48.Yorumcu, nihal, ankara... 12/12/2007, 13:05
;-)evlilik çok farklı bi duygu bide çocugun olacagı
onun kadar güzel bi şey yoktur heralda evliyim hamile kalmayı istiyorum bebekleri çok seviyorum
 47.Yorumcu, nehva, istanbul... 09/12/2007, 19:48
selam ben 19 haftalık hamileyim bebeğimi cok merak ediyorum insallah kolay bir dogum olur
Allah hepımızın yardımcısı olsun
 46.Yorumcu, zeynep , ordu... 09/12/2007, 03:00
benim kızım var 4 yaşında ama şimdi hamilamiyim değilmiyim bilmiyorum karnıma bakarsanız6 aylık hamile gibiyi hareketlede hisediyorum yanlız hala edet görüyorum böyle hamilelik olurmu 4 5 kilo aldım fikri olan bana söylesin bu durumda hamilemiyim sizce 2 ay önce tes yapmıştımmyok çıkmıştı sizce böyle şey olabilirmi hamilleğin bütün belirtileri var tek fark adet görmem
:-P
 45.Yorumcu, NURAY, ?STANBUL... 06/12/2007, 16:38
MERHABA ARKADAŞLAR:-)BEN 33 HAFTALIK HAMİLEYİM VE NORMEL DOĞUMUN NEKADAR FAYDALI OLDUĞUNU BİLSEMDE , SEZARYEN İSTİYORUM.GÖZÜMÜ AÇTIĞIMDA KIZIM YAĞMURU YANIMDA GÖRMEK İSTİYORUM.ALLAHIMDAN SAĞLIKLI VE HAYIRLI DOĞUM OLMASINI İSTİYORUM.AYRICA BÜTÜN ANNE ADAYLARINA HAYIRLI DOĞUMLAR.
 44.Yorumcu, elif, istanbul... 03/12/2007, 10:19
mrb bn elif bn 01.12.2007 de çocuğum ikiz doğdu. Normal doğumdu çok iyi geçti ikiz olduğunu çok seviyorum
 43.Yorumcu, sultan, istanbul... 01/12/2007, 01:08
ben 19 sene çocuk özlemi çektim şimdi ikiz bebeklerim var. hamileliğim çok zor geçti. doğumum sezeryanla oldu.15 gün bebeklerimden ayrı tedavi gördüm şimdi çok şükür iyiyim. allah bütün doğum yapacakların yardımcısı olsun.
 42.Yorumcu, GÜLGÜN, zonguldak ereğli... 30/11/2007, 18:28
merhabalar şu anda 28 haftalık hamileyim nasip olursa bir oğlumz olacak.ve annelik duygusu gerçekten,şimdiden süper bir duygu gerçekten Allah herkese nasip etsin.normal doğum düşünüyorm bir aksilik olmazsa sadece doğum sancılarından korkuyorum inşallah hayırlısı ile kurtuluruz sağlıklı bir evlat dünyaya getitirizbütün anne adayları için dileğim:)t
 41.Yorumcu, melis, eskişehir... 29/11/2007, 17:28
merhaba ben ilk doğumumu sezeryala mecbur olarak yaptım şu ada ikinci bebeğime 8 ayllık hamileyim zor bir doğum şekli allah bütün anne adaylarının yardımcısı olsun tabi benimde:-)
 40.Yorumcu, ebru, fransa... 25/11/2007, 20:17
merhaba bende 16 haftalik anne adayiyim.Bazilari normal dogumu,bazilari da sezeryan dogumu oneriyor.Ama elimizde degilki ilk once doktorlar normal dogumdan yanalar.ALLAH hakkimizda hangisi dogruysa onu nsaip etsin bizlere.Insallah hayirli birer anne oluruz...
 39.Yorumcu, yalnız, zonguldak... 25/11/2007, 02:38
mrb ben 13 haftalık bi anne adayıyım, anne olmak çok kutsal rabbim herkese tattırsın
 38.Yorumcu, alev, izmir... 24/11/2007, 19:36
merhaba bende 7ay 10 günlük hamileyim , allah yardımcım olsun tabi sizlerinde:-D
 37.Yorumcu, zeliş, aksaray... 24/11/2007, 15:03
selam arkadaşlar ben daha 4 aylık evliyim ve şuan 1aylık hamileyim biz çok istedik bir bebeğimizin olmasını özelliklede eşim şuan çok mutluyum allah isteyen herkese nasip etsin normal doğum yapmak istiyorum inşallah allah herkese kolay doğum yapmak nasip etsin a.eo
 36.Yorumcu, inci, istanbul... 24/11/2007, 01:05
BEN İKİ KIZ DÜNYAYA GETİRDİM. İKİSİDE NORMAL DOĞUM. ÇOCUKLARIMI ÇOK SEVİYORUM . ŞİMDİ KÜÇÜK KIZIM 3.5 YAŞINDA . BİR ÇOCUK DAHA İSTİYORUM AMA NORMAL DOĞUM AĞRILARINA BİR KEZ DAHA KATLANAMAM GİBİ GELİYOR. SEZARYENDEN DE ÇOK KORKUYORUM. ALLAH BÜTÜN HAMİLE ANNE ADAYLARININ YARDIMCISI OLSUN.:-)
 35.Yorumcu, facan, istanbul... 23/11/2007, 21:45
ben dogurup cocugumu allahin izniyle saglikli dunyaya getircem doktorlarin sayesinde annelik duygusunu tatmak için sabirsizlikla bekliyom iki ayim kaldi;-)
 34.Yorumcu, fk, ankara... 23/11/2007, 12:06
merhaba ben 02.11.2007 tarihinde seeryan ile dogum yaptım. bir oğlum oldu. sezeryan ile doğum bence iyi. tabiki ağrılarım oldu ve ara ara oluyor ama bebegim için deger. allah tüm gebelere hayırlı ve saglıklı doğumlar nasip etsin.
 33.Yorumcu, alara, oberhausen... 22/11/2007, 23:23
merhaba arkadaslar bende 39. haftadayim heyecanla bebegimi bekliyorum ama daha zaman var 3 günüm kaldi. Ben normal dogum istiyorum. allah herkese saglikli ve uzun ömürlü evlat nasip etsin. anne olmak cok özel birseymis umarim her kadin bu duyguyu yasar.Kizimi kucagima aldigimda tekrar yazarim byeee
 32.Yorumcu, sema, gazi antep... 17/11/2007, 22:57
merhabalar bende ilk dogumumu sezeryanle yaptım ama kendi istegimle degil tabi doktorlar öyle uygun gördü kızım 3 yaşında şimdi ikinci bebegime hamileyim 7 aylık oda sezeryan olacak ama eger mecbur degilseniz sezeryan tavsiye etmiyorum sonrası cok kötü allah tüm annelerin yardımcısı olsun herkesin evladını ailesine bagışlasın
 31.Yorumcu, Sibel, almanya... 16/11/2007, 14:16
merhaba benim 2.hamileligim.Yarin tahmini dogum randevüsü.Ilk bebegimdeki gibi normal dogum yapacagim(insallah).Arkadasinda dedigi gibi almanyada kesinlikle normal dogum tavsiye ediliyor.Bencede en güzeli normal dogum.Bebegimi artik kucagima almak istiyorum.Herkese kolay dogumlar diliyorum.(ama her türlü aciya degiyo onu gördügünüzde)
 30.Yorumcu, sevda, almanya... 15/11/2007, 22:53
merhaba arkadaslar bende 5 ay önce sezeryanla dogum yaptim ama ben erken dogum yaptim bebegim 32 haftalikken dunyaya geldii simdi ccok sukur saglikli 1900 grdi minicikti kuvezde kaldi ama simdi cook tatli cok sukur yarabbim allah herkeze nasip etsin ya rabbim olmayanlaradaa amiiinn.sezeryann okadar zor degil benimm belimden igne yaptilarr ccok rahat gectii biraz sonra sancim olduuu ama oda cok normal tabikii.herzee slm byeeeeeeeeeeeeeeee
 29.Yorumcu, GULDEM, KIRSEHIR... 15/11/2007, 16:38
SLM
BENDE 34 HAFTALIK
HAMILEYIM ALLAHIMIN IZNIYLE BIR KIZ IM OLACAK BENDE NORMAL ISTIYORUM INSALLAH HICBIRSEY TERS GITMES PEL?N ?NIMIIZ DORT GOZLE BEKLIYORM
ALLAH HERKESE KOLAY DOGUM NASIP ETSIN
 28.Yorumcu, hamile, kırşehir... 15/11/2007, 08:10
benim kardeşim dogacak yarın bana sabır verin
 27.Yorumcu, maviş, edirnr... 13/11/2007, 01:53
ben 8 ay önce sezaryanla doğum yaptım ,fazla ağrım olmadı herkes çok korkutmuştu neyse bitti geçti ben hemen kızımı sordum, sarı saçlı masmavi gözlü bir kızım olmuştu asık suratıydı, şimdi çok gülüyo allah herkese tattırsın bu duyguyu, çok güzel birşeyyyy
 26.Yorumcu, destina, istanbul... 12/11/2007, 23:30
merhana ben 26 haftalık hamileyim çok güzel bir duygu bu çok rahat bir hamilelik geçiriyorum allah herkese böylesini yaşatsın.destina isimli bir kızım olacak hayırlısıyla tek istedim sağlık ve uzun ömür.
 25.Yorumcu, cemre, istanbul... 12/11/2007, 14:56
merhaba bende sizler gibi bebeğimi sağlıklı bir şekilde kucağıma almak isteyen 29 haftalık bir anne adayıyım..doğum için çok kararsızım.ama sezeryan daha kolay geliyor bana.herkese hayırlı doğumlar
 24.Yorumcu, nergis, kocaeli... 11/11/2007, 22:28
mrb arkdşlar bana yardımcı olun 2tane biri kız biri erkek kız 4 erkek 7 yaşında ama eşim bitane daha çocuk istiyo ben isteyi istemediğimi bilmiyorum sizce ne yapmalıyım
 23.Yorumcu, meltem, istanbul... 11/11/2007, 18:51
SLM ARKADAŞLAR.BEN 29 HAFTALIK HAMİLEYİM,İLK GEBELİĞİM..ALLAHIM HERKESE BU GÜZEL DUYGUYU NASİP ETSİN, ALLAH HERKESE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALMAYI NASİP ETSİN.;-)
 22.Yorumcu, melek, istanbul... 10/11/2007, 16:59
bide resim koysanız
 21.Yorumcu, defne, bursa... 10/11/2007, 15:37
mrblar bnde 9 aylık bi anne adayıyım sezeryan olmasını istemiyorum
 20.Yorumcu, aslı, istanul... 09/11/2007, 14:07
MERHABALAR BENİMDE İLK HAMİLELİĞİM:-( , SADECE 40GÜN KALDI DOĞUMA, ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLSUN BENİMDE TABİ:-)
 19.Yorumcu, nihal, hatay... 08/11/2007, 14:26
merhaba şu anda 7 aylık bi oğlum var 19 yaşındayım anne olmak;bu çok güzel bi duygu bende önce bilgim olmadıgı için sezaryan istedim kolay diye ama çok şükür normal oldu zezaryan olanlar çok zor oldunu söylüyorlar.çok şanslıyım iyiki normal olmuş bütün anneleri çok seviyorum
 18.Yorumcu, rukiye, ankara... 07/11/2007, 16:49
merhaba hanımlar
bende sezeryanla dogum yaptım yaptım ama benımkı cok zordu. Ama sunu soylemelıyım cocuk dunyanın en tatlı varlıgı butun acılarımı unutturdu kızım
sımdı 4 aylık oldu
hoscakalın...........
 17.Yorumcu, emine, ankara... 06/11/2007, 16:59
:-)selam bayanlar bende sezeryan ıle doğum yaptım ama cok cobuk atlattım sezeryan okadarda kotu bısey değil sıze tek tavsıyem sezeryandan sonra yurumenız oğlum sımdı 10 aylık dunya tatlısı
 16.Yorumcu, AsyA44, darmstadt... 05/11/2007, 01:27
Selam arkadaslar, ben 33 gün önce dogum yaptim. Simdi Asya adinda dünya tatlisi bir kizim var..
Dogumum kolay oldu diyemiycem, sansliyimki kisa sürdü dogumum 3 saat icersinde sancilarim siklasti ve dogum gerceklesti.

Sunu söyleyebilirim, son haftalar cok agirlastigimdan artik dogum olsada rahatlasam diyordum, smdi dikislerim iyilestimi diye düsünüyorum!
Ben almanyada dogum yaptim hamile arkadaslara ne kadar yardimci olur bilmiyorum ama burdaki doktorlar kesinlikle normal dogumu tavsiye ediyorlar,

Türkiyedeki gibi pek öyle keyfi sezeryan isteginde bulunamiyorsun... Ben bebegim dogmadan 10 dk önce sezeryan, epidural,epizyotomi diye bagiriyordum ama bu konfolu dogumalrin hicbiri bana uygulanmadi ve bunlarin sebepleri vardi...

epidural icin dogum sancilarnin tamamini ve dogum eyleminin tamamini bebegin üstüne yükleyip annenin belden asagisinin tamamen uyusmasi sonucunda uzun ve bebegi yoran bi dogum eylemi olacagini söylediler.. Epizyotomiye yanasmadilar sanirim perinem bu duruma müsaitti..

Sezeryan ise dogum sonrasi uzun süre aci cekecegim ve normal dogum yapacak bir annenin sezeryan yapmasini drun 12 saat dogum eylemiyle ugrasmamasi olarak ta yorumlanabiliyormus... Benden bu kadar Asyanin altini degistirmem lazim:-P:-P:-P
 15.Yorumcu, kardelen, hatay... 04/11/2007, 13:42
aslında her ıkı dogumda cok zor olmalı ben suan 5 aylık hamileyım dogumdan korkmuyorum doktorum normal oldugunu soyluyor ınsallah kolay olur herkese ıyı dogumlar
 14.Yorumcu, hatice, almanya... 03/11/2007, 21:47
selam arkadaslar bende sizler gibi bebek bekliyorum.benim 2 tane dünya talisi genc kizlarim var.seneler sonra tekrar bebek özlemini hissettim ve 1 tane daha yapmaya karar verdim.bu hamileligim 16 haftalik dogumdan hic korkmayin.iki kizimda normail dogum vede cok kolay oldu.allahin izniyle caninizdan bir can meydana geliyor bunu basarmak cok güzel bir duygu anlatamayacagim kadar.allah herkese nasip etsin vede hepimisin yardimcisi olsun,herkese kolay dogumlar nasip etsin.
 13.Yorumcu, DiLAN, ZONGULDAK... 03/11/2007, 19:33
MERHABA TÜM ANNE ADAYLARI BEN 24 HAFTALIK HAMİLEYİM. İLK HAMİLELİĞİM, DOĞUMDAN ÇOK KORKUYORUM, BİRDE SEZERYAN DOĞACAK BEBEĞİM.

İRİ OLDUĞUNDAN DOLAYI BEBEĞİM SEZERYAN OLACAKMIŞ 21 HAFTALIKTAN 2100 KGDI HAYIRLISI NEYSE O OLSUN, HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH
 12.Yorumcu, kardelen, izmir... 03/11/2007, 12:56
merhabalar benım ıkıbucuk aylık bır oglum var .... bende sezeryanla dogum yaptım malesef... ama mecbur kaldıgım ıcın bebegım daha 7aylıkken erken dogum dedıler rıks var dedıler cok uzuldum bebegın kalp atısları haftasına göre cok hızlı dedıler ana karnında beslenmıyor dedıler ve dogumuma 20gun kala sezeryanla dogum yapmak zorunda kaldım... ama allahıma sükürler olsun ki bebegim saglıklı ve diyecegim teksey hıckımse mecbur kalmadıkca sezeryan dogum yapmasın..
 11.Yorumcu, jale, istanbul... 31/10/2007, 20:26
MERHABA ARKADAŞLAR BEN 6 AYLIK HAMİLEYİM TEKMELERİNİ HİSSEDİYORUM .DOĞUMDA İNŞALLAH TERS GİDEN BİR DURUMUNUZ OLMAZ ÇOCUĞUM KIZ TÜM ANNELERE VE BABALARA ÇOK ÇOK MUTLULUKLAR DİLERİM BAYYYY ...
 10.Yorumcu, ozge, izmir... 30/10/2007, 17:05
merhaba benim ilk hamileliğim.33 haftalığım.yinede korkmuyorum.onu dünyaya geldiği zaman kucaklıyacağım düşüncesi bana inanılmaz bir kuvvet veriyor.normal doğum istiyorum.inşallah bi problem çıkmaz ve nprmal doğum olur.çünkü en sağlıklı olanı bu.annelik,üstelik daha karnımda ama okadar güzel bişeyki.tarifsiz!!!doğduğu zamanı ise hayal bile edemiyorum.bence her kadın bunu yaşamalı!!;-)
 9.Yorumcu, nihal, düzce... 30/10/2007, 15:29
SLM.BEN 21 HAFTALIK HAMİLEYİM.ALLAH İSTEYEN HERKESE NASİP ETSİN.BENİM İLK HAMİLELİGİM.BAYA UZUN UGRAŞLARDAN SONRA HAMİLE KALDIM.SİMDİ SABIRSIZLIKLA BEBEĞİMİ KUCAĞIMA ALMAYI BEKLİYORUM.HERKES GİBİ NORMAL DOGUM VE SEZERYAN HAKKINDA KUŞKULARIM VAR.İNTERNET VE DOKTORLARIN SAYESİNDE KUŞKULARIMIZI GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ.HERKESE HAYIRLI DOĞUMLAR.BİZLERİN İŞİ ZOR.
 8.Yorumcu, saliha, tokat... 30/10/2007, 14:30
ilk gebeliğim 19 yaşındayım 19 haftalık gebeyim , normal doğum istiyorum önce rabbime sonra doktoruma güveniyorum, tüm arkadaşlara hayırlı doğumlar banada dua edin olur mu.........
 7.Yorumcu, özlem, eskişehir... 30/10/2007, 12:47
şuan 33 haftalık hamileyim ve ne korkum var nede kötü bir düşüncem:-)aksine çok mutluyum ve herkeze tafsiye ederim... ve birde şunu eklemek isterim anne adayları terslik olmadığı sürece lütfen normal doğumu tercih edin. inşallah benimde öyle olur:-)
 6.Yorumcu, kübra, antalya... 30/10/2007, 12:23
merhaba anneler ve anne adayları benim 5aylık bir oğlum var.ben sezeryanla doğum yaptım hiç istememiştim sezeryan aslında doğumum normal doğum olacaktı ama hastahaneye gittiğimde bebeğim karnımda bunalmış ve kalp atışları zayıflamıştı mecburen sezeryana girmek zorunda kaldım.

sizlere tavsiyem zorunlu olmadıkça sezeryana girmein.okadar şanslı bir anneyimki allahım bebeğimi bana bağışladı.şimdi sağlıklı etafına gülücükler saçıyor.çok mutluyum annelik böyle birşey olsa gerek.doğumda çektiğimiz acılara sancılara değiyor.onu ilkkucağıma aldığımda acımı sancımı derdimi unutmuştum eminim sizlerdede öyle olacaktır.

anneliğin engüzel yanıda bu olsa gerek ayağınız yerden kesiliyor dünyanın en mutlu annesi siz oluyorsunuz.alahım olmayanlarada versin.herkese ağrısız,güzel bir sancıda kurtulmayı nasip etsin.

acısıyla tatlısıyla hepimiz birer anne ve anne adayıyız.keyfini çıkarın....o minik elleri hiç bırakmayın.hoşça kalın..;-)
 5.Yorumcu, ceylan-80.171.115.209, almanya... 26/10/2007, 07:12
merhaba henuz bi kac yillik evliyim ve bebek hic dusunmuyoruz,daha dogrusu ben düsünmüyorum:-P

offf ya anne adaylari cok sanslisiniz birakin dogumu aday olmaktan bile cekinen var:-(
 4.Yorumcu, Safiye Sultan, ISTANBUL... 23/10/2007, 18:21
Merhaba
Benim 6 yasinda kizim var,simdide 32 haftalik hamileyim.Kizim sezaryanla dunyaya geldi cunku gobek kordonu dolanmis.Simdi ki dogumumda sezaryanla olacak ama ben yasamis oldugum halde korkmuyor degilim...Cunku ikisininde hem avantajlari hem dezavantajlari var.Ama ne var ki gercekten o anlar cabuk unutuluyor.Kendiniz icin dogru olan hangisi ise onu tercih edin her kafadan bir ses cikiyor cunku.Cekilen sancilar bir kac saatle sinirli:-)
 3.Yorumcu, PINAR, iZMiR... 27/09/2007, 18:04
MERHABALAR BENDE 8 HAFTA 6 GÜNLÜK HAMİLEYİM..ANNEMLE KONUŞUYORUM ÜZÜLME İNAN ZOR DEĞİL KOLAYCA DOĞUYOR DİYOR.

ŞİMDİ BİR ANNE ADAYIYIM DAHA DA FAZLA SÖYLÜYORUM, EŞİM HER KONUDA ÇOK DESTEK AİLEM DE ÖYLE.BEBEĞİMİ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE EİME ALMAYI O KADAR ÇOK İSTİYORUM Kİ .DOKTORUMLA KONUŞTUM O DA AYNI ŞEYİ SÖYLÜYOR , HERŞEY O KADAR ÇABUK VE GÜZEL OLACAK Kİ ÇOCUĞUNU KUCAĞINA ALINCA HERŞEYİ ZATEN UNUTACAKSIN BAK VE GÖR DİYOR.

HAKKIMDAN HAYIRLISI.ENİNDE SONUNDA DOĞACAK ÇOCUĞUM AMA BEN NELER YAŞAYACAĞIM BİLEMİYORUM.EPİDURAL ANESTEZİ İLE DOĞUMUM GERÇEKLEŞECEK AMA BAŞIMA O KDR YEŞİLİ GİYMİŞ İNSANLARI GÖRDÜKÇE NELER YAPACAĞIM KENDİMDE BİLEMİYORUM.ALLAH TÜM HAMİLE HEMCİNSLERİME YARDIM ETSİN VE DE AĞRISIZ GÜZEL DOĞUMLAR VERSİN.YANINDA BANA DA.

BU ARADA AYSUN HANIM SİZE DE HAYIRLI GÜZEL DOĞUMLAR DİLİYORUM.ŞANSLISINIZ AMA SİZİN BİŞEYİNİZ KALMAMIŞ.BEBEĞİNİZİ KUCAĞINIZA ALACAKSINIZ.TEBRİKLER ŞİMDİDEN.SAĞLIKLA DOĞMASINI DİLİYORUM.;-)
 2.Yorumcu, aysundan, istanbul... 24/09/2007, 11:51
merhaba tüm anne adayları,ben 39 haftalık hamileyim.ilk hamileliğim.doğumdan çok korkuyorum.doktor bebeğimin iri olduğundan dolayı sezeryan olabilir dedi.37 haftalıkken 3700 kg dı.hayırlısı neyse o olsun.allah yardımcımız olsun.
 1.Yorumcu, gül-esen, istanbul... 20/09/2007, 18:08
aslında ikiside zor ama annelerimiz gibi bende normal dogumu terçih ederim.sanki eskiden sezaryanmı vardı.ama herkez sezaryana yogunluk gösteriyo yanlış yapıyo sorun olmadıgı sürece sezaryan iyi degil bana göre.bazı kadın dogumlarıda tercih etmiyo sezaryanı normal dogum yapın diyolar.bayanların işi zor.:-)

Konu hakkında yorum yaz.

İsim-Rumuz: (Soyad Yazmayın.)
E-mail: (Yayınlanmayacaktır.)
Şehir:
Favori Sayınız:
Konuyla ilgili Yorum yada Mesajınızı Yazınız.
;-) :-) :-D :-( :-o >-( B-) :oops: :-[] :-P
Yorumunuzu göndermek için, resimdeki güvenlik kodunu dikkatli yazınız.(Büyük-Küçük harf duyarlıdır.)Asortik Şeyler
 • Rüyalar
 • Anketler
 • Tüm Burçlar ve Özellikleri
 • Yemek Tatlı Tarifleri
 • Oyun Bahçesi
 • Sinemalar
 • Güzel Sözlü Mesajlar
 • Düğün Makaleleri
 • Gelin Saç Bakımı
 • 2010 gelinlik trendleri
 • Düğüne Davete giderken
 • Düğün Uzmanı; MyWedding
 • Düğün Müziği Nasıl Olmalı
 • Gelinlik almanın incelikleri
 • Gelin makyajı tüyoları
 • En iyi Düğün için 10 şey
 • Davetiye Kuralları
 • Doğal, yeşil Düğünler
 • Osmanlı Gelinlikleri ve Gelinleri
 • Pırlanta Mücevher Hakkında
 • Gelinlik Seçerken

 • kadin.gifAsıl Makale Ambarı
  Düğün Evlilik Haberleri
 • Pelin karahan gelin oldu gelinlik giydi
 • İmparator Ayşegülüyle evlendi
 • Ünlü dizi oyuncusu, Azeri Manken ile evlendi
 • Düğün 25 Ağustosta
 • Nurşen Vatan Şaşmaz Mutluluğu
 • Sarıyer ve Çelepçi ailelerinin mutlu saatleri
 • Elvan Abeylegesse ve Semeneh Debelie Düğünü
 • Renee Zellweger 2.kere kiminle evleniyorr
 • Düğünde,Gökçe Bahadır hangi tarz gelinlik giyecek.
 • Banu Güven nikah yaptı sonra habere(NTV) çıktı
 • Roofta acayip romantik evlenme teklifi

 • kadin.gifAsıl haberlerin olduğu yer
  İnci Kutusu
 • Güzel Gelinlere,kadınlara faydalı abur cuburlar
 • Düğünden sonra hızla kilo almamanın yolları,dikkat
 • Benim kızım neden hala bekar, evlenmiyor,oğlum!
 • Kadınların erkeklerde en nefret ettiği 20 kusur
 • Evlilikte Gelenekler, Töreler ve 2009
 • Feng Shui ile hayatınıza renk verin, güzelleştirin.
 • Erkeğinizi kan emici haşeratlara kaptırmayın.
 • Düğün ve evlilikten önce seks..
 • Evlenecek gelinlerle ilgili batıl inançlar,
 • Erkekleri sinir etmenin 150 yolu.
 • Çocuklarımız için DİKKAT
 • İnternet evlilikleri kısa mı oluyor acaba?
 • Erkeklere göre ideal kadın tipleri
 • Evlilikte cinsel hayat nasıl canlandırılır
 • Elma sirkesi doğal güzellik iksiri...
 • Adım adım Normal ve Sezaryan Doğum nasıl...
 • Erkeğinizi anlamanın,konuşturmanın yolları...
 • Erkekler neden aldatır..İşte nedenleri...
 • Sevgilinizle ne kadar uyumlusunuz!!Test.
 • Onu evliliğe nasıl ikna edebilirim?....
 • Hangi erkekle evlenilir,hangi erkekle evlenilmez.
 • İlişkilerdeki bilinmeyenler ve önerilerimiz..
 • Erkeklerin vücut tavırları acaba ne anlatıyor..
 • İşte Aşık olduğunuzun ! 50 işareti..
 • İlk adımı siz atmak istiyorsanız burayı okuyun..
 • Aşkınızı devam ettirmenin 99 yolu..
 • Hollywood yıldızlarının makyaj sırları.
 • Tesettür giyim kemik erimesine neden olabilir.
 • Bazı ilginç,güzel Düğün Gelenekleri ve Adetler
 • Kadın olmanın dayanılmaz 100 nedeni ve keyfi
 • Kadın olmanın dayanılmaz ayrıcalıkları,imrene..
 • Kremlerinizi ve Bakım ürünlerini kendiniz yapın
 • Beyler,işte size bir türlü çözemediğiniz,bizlerden
 • Cinsel gücü arttırmanın yolları
 • Cinsel gücü azaltan ilaçlar-dikkat
 • İlk gece monologları

 • kadin.gifAsıl İnci kutusuna girmek için tıklayınız.
  World Wedding Top100
  Mesajlar2005-2006 2007 2008 2009 GelinGaleri Firma Ekle Webmasters Sitene Döviz Kuru Ekle
  Copyright © 2001 2014 Dugunum.Com,Net,Org İstanbul - Tüm Hakları Saklıdır. | İletişim
  Dugunum.Com sitesinin içeriği tasdixlenmiştir, izinsiz kullanmayın